Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Dni Otwarte Funduszy Europejskich
Dni Otwarte Funduszy Europejskich
09.05.2017
Już wkrótce odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich! Z tej okazji w naszym zoo szykuje się wydłużony weekend pełen atrakcji. Długi weekend zaczniemy już w czwartek, 18 maja. W tym dniu zapraszamy na Dzień Tygrysa oraz Sajmiri. Będzie to okazja do obejrzenia pawilonów, w których mieszkają te zwierzęta.
Dzień później zwiedzić będzie można wnętrza pawilonu egzotycznego oraz zaplecze pawilonu gepardów, a to wszystko podczas Dnia Ptaków i Gepardów.
W sobotę 20 maja nasze zoo zamieni się w ogród pełen pszczół - będziemy świętować Dzień Pszczoły Miodnej. Będzie to okazja by lepiej poznać rolę pszczół w przyrodzie i zobaczyć jak odwirowuje się miód. W godzinach popołudniowych, podczas pokazowego karmienia sprawdzimy czy nasze misie lubią miód.
Na zakończenie weekendu, w niedzielę 21 maja będziemy świętować Dzień Żyrafy. Z tej okazji przygotowaliśmy ciekawe atrakcje w Kotlinie Dinozaurów. Będzie można także zajrzeć na zaplecze pawilonu żyraf. Wszystkim wydarzeniom będą towarzyszyć liczne atrakcje i konkursy dla dzieci.
W tych dniach przygotowaliśmy dla Was 50% zniżki na bilety pojedyncze i rodzinne. Jeśli nie macie jeszcze planów na te dni to koniecznie musicie nas odwiedzić!
Czy wiesz że
Sowy posiadają umiejętność wykonywania obrotów głową w zakresie 270 stopni. Rekompensują sobie w ten sposób stosunkowo niewielką ruchliwość oczu w oczodołach i tym samym ograniczony kąt widzenia.
Zagadka przyrodnicza nr 8/2018
17.04.2018
Tym razem Wasze zadanie polegać będzie na rozpoznaniu pewnego kopytnego osobnika.

Czytaj dalej