Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Otwarte Dni Funduszy Europejskich.
Otwarte Dni Funduszy Europejskich.
08.05.2016
Dni Otwarte Funduszy Europejskich to ogólnokrajowe wydarzenie, którego celem jest ukazanie korzyści, jakie wynikają z przynależności Polski do Unii Europejskiej.

Na terenie śląskiego zoo Dni Otwarte Funduszy Europejskich odbędą się już trzeci rok z rzędu. Z uwagi na charakter i cel imprezy, jej główną atrakcją będzie możliwość zwiedzenia wszystkich nowych pawilonów, których budowa była możliwa dzięki funduszom unijnym. Zajrzymy więc na zaplecza pawilonów tygrysów, żyraf, gepardów, małp sajmiri oraz Pawilonu Egzotycznego, w którym mieszka wiele gatunków ptaków oraz gadów, w tym kajmany okularowe. Od godziny 10.00 do 18.00, przy każdym z tych obiektów będą czekać na Państwa nasi pracownicy, którzy oprowadzą po pawilonach, opowiedzą o ich mieszkańcach oraz codziennej pracy w zoo. Na terenie ogrodu rozdawane będą także materiały promocyjne opatrzone logotypami UE.

Szczególna atrakcja zaplanowana została na niedzielę. Wówczas w godzinach 13.00 - 15.00 na terenie zoo rozegrana zostanie wyjątkowa gra terenowa, przeznaczona dla wszystkich - zarówno dorosłych, jak i dzieci pozostających pod ich opieką. W rywalizacji można wziąć udział indywidualnie oraz grupowo. Celem gry będzie zdobycie pięciu specjalnych stempli, odbitych za poprawne wykonanie zadania w pięciu stacjach rozmieszczonych w zoo, w pobliżu pawilonów dofinansowanych ze środków Funduszy Europejskich. Meta gry znajdować się będzie w kotlinie dinozaurów, gdzie poza nagrodami czekać będą na uczestników kolejne atrakcje, w tym m.in. malowanie twarzy, składanie zwierzątek z balonów, wielkoformatowe kolorowanki, bańki mydlane itp.

Warto również pamiętać, że z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich w okresie od 12 maja do 15 maja obowiązywać będą posezonowe ceny biletów wstępu, co oznacza, że bilet normalny kupimy za 10 zł, bilet ulgowy za 5 zł, natomiast bilet rodzinny za jedyne 25 zł.

Brzmi dobrze? Sądzimy, że tak :)
Do zobaczenia w śląskim zoo!
Czy wiesz że
Egzotyczne dzioborożce to ptaki znane ze swoich zwyczajów lęgowych. Na czas wysiadywania jaj oraz karmienia młodych, samiec zamurowuje samicę w dziupli. Używa w tym celu błota, odchodów oraz nadgnitych owoców. W tym specyficznym "murze" zostawia jednak otwór, przez który podaje samicy i pisklętom pożywienie. Jest to forma ochrony młodych przed drapieżnikami.
Zagadka przyrodnicza nr 16/2019
13.08.2019
Przedstawiamy Wam bohatera kolejnej zagadki. Poznajecie?

Czytaj dalej