Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Zbieramy orzechy i żołędzie
Zbieramy orzechy i żołędzie
07.10.2018
Wszystkich miłosników jesiennych spacerów zapraszamy do udziału w zbiórce orzechów i żołędzi. Propozycja ta kierowana jest zarówno do indywidualnych gosci zoo, jak i do grup zorganizowanych z okolicvznych szkół i przedszkoli. Już od jutra możecie nam dostarczać zobrane żołędzie i orzechy, i wymieniać je na zaproszenia do jednorazowego zwiedzania naszego zoo. Zaproszenia ważne będą do 31 marca przyszłego roku.

Zbierając żołędzie w parkach i lasach, pamiętajcie jednak o ich dzikich mieszkańcach. Oni także potrzebują tycha smakołyków, aby zgromadzić zapasy na zimę. Nie pozbawiajcie ich tej szansy!

Zebrane żołędzie oraz orzechy należy dostarczać do bramy głównej zoo w godzinach otwarcia kas biletowych. Tam ich ilość zostanie zmierzona i przeliczona na odpowiednią liczbę zaproszeń.

Przyd przyłączeniem się do zbiórki, prosimy zapoznać się z jej REGULAMINEM.

Udanych zbiorów!Czy wiesz że
Sowy posiadają umiejętność wykonywania obrotów głową w zakresie 270 stopni. Rekompensują sobie w ten sposób stosunkowo niewielką ruchliwość oczu w oczodołach i tym samym ograniczony kąt widzenia.
Zagadka przyrodnicza nr 4/2019
18.02.2019
Pora na skojarzenia! Waszym zadaniem będzie więc odgadnięcie, o jaki gatunek nam chodzi. Dla ułatwienia przygotowaliśmy dla Was kilka podpowiedzi. Jesteście gotowi?

Czytaj dalej