Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Boże Narodzenie i żywa szopka
Boże Narodzenie i żywa szopka
13.12.2019
W cieplejsze dni na wybiegach zewnętrznych śląskiego zoo zobaczyć można spacerujące zwierzęta. O ile widok jeleni czy kuców w zimowej scenerii nikogo specjalnie nie dziwi, to już słonie bawiące się w śnieżnej zaspie mogą być zaskoczeniem dla niejednego zwiedzającego. Wbrew pozorom zimą zoo nie jest ospałe, a zwierzęta można obserwować nie tylko w ogrzewanych pawilonach.

Jak co roku w okresie Bożego Narodzenia, w śląskim zoo zagości żywa szopka. Zapraszamy do jej oglądania w okresie od 21 grudnia do 6 stycznia, w godzinach otwarcia zoo. Podobnie jak w poprzednich latach szopka mieścić się będzie w okolicy naszego pawilonu dydaktycznego. Oprócz figur Świętej Rodziny i Trzech Króli, zobaczymy w niej żywe zwierzęta mieszkające w naszym zoo - osiołki, kozy karłowate i owieczki.

Na wszystkich, którzy w dniach od 21.12.2019 do 6.01.2020r. czeka świąteczna promocja! W tych dniach bilety wstępu do zoo kupicie w cenie 7,50 zł (normalny) i 2,50 zł (ulgowy). Bilety w promocyjnych cenach do nabycia wyłącznie w kasie zoo!

Jak widzicie okres świąteczny to dobry czas na wizytę w śląskim zoo. Pamiętajcie jedynie, że obowiązywać będą wtedy zmienione godziny otwarcia zoo i tak:

> W Wigilię Bożego Narodzenia (24.12.2019r.) zoo będzie nieczynne dla zwiedzających.
> W I i II dzień świąt zoo będzie można zwiedzać od 9:00 do 16:00.
> W sylwestra zwierzęta odwiedzać będzie można o godzinę krócej - zoo będzie czynne do 15:00, a w Nowy Rok do 16:00.

Kasy biletowe zamykane będą jak zwykle na godzinę przed zamknieciem zoo.

Zapraszamy na zimowy spacer!

Czy wiesz że
Sowy posiadają umiejętność wykonywania obrotów głową w zakresie 270 stopni. Rekompensują sobie w ten sposób stosunkowo niewielką ruchliwość oczu w oczodołach i tym samym ograniczony kąt widzenia.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej