Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Wolontariat w zoo

Wolontariat w zoo


Jeśli masz co najmniej 16 lat, jesteś niekarany, lubisz zwierzęta i chcesz poświęcić im trochę wolnego czasu, zapraszamy Cię do odbycia wolontariatu w ZOO!

Lubisz zwierzęta, ale niekoniecznie widzisz się w roli opiekuna zwierząt? Nic straconego! Jeśli lubisz kontakt z dziećmi i młodzieżą, wiesz sporo o zwierzętach, a przy tym jesteś otwarty i kreatywny, możesz zostać wolontariuszem w Sekcji Dydaktyki i Promocji.

Jeśli nie zależy Ci na kontakcie ze zwierzętami i nie masz edukacyjnego zacięcia, ale masz czas i czujesz, że Twoja wiedza i umiejętności mogą być przydatne w innych komórkach organizacyjnych zoo, zgłoś się do nas. Czekamy również na Ciebie!


Komplet dokumentów aplikacyjnych wraz z regulaminem, a także wzór porozumienia, które podpiszemy z zakwalifikowanymi osobami, znajdziesz poniżej.

Dokumenty aplikacyjne należy wypełnić i, po wcześniejszym umówieniu się, dostarczyć pracownikom Sekcji Dydaktyki i Promocji (kom. 666 031 185, dydaktyka@slaskiezoo.pl).

Po pozytywnym rozpatrzeniu kandydatury (analiza dokumentów i krótka rozmowa z pracownikiem zoo) oraz szkoleniu z zakresu BHP, podpisane zostanie porozumienie o świadczeniu usług wolontarystycznych. Potem pozostanie już tylko szkolenie stanowiskowe przeprowadzane przez kierownika wybranej sekcji i można przystępować do pracy :)

Godziny pracy ustalane są indywidualnie w porozumieniu z kierownikiem wybranej sekcji.

Na wniosek wolontariusza wystawiane jest zaświadczenie o odbyciu wolontariatu w naszym ZOO.


 

  • Dokumenty aplikacyjne Dokumenty aplikacyjne
    Wielkość pliku: 808.83 kB,   data publikacji: 10.05.2017,   liczba pobrań: 992
  • Wzór porozumienia Wzór porozumienia
    Wielkość pliku: 365.38 kB,   data publikacji: 10.05.2017,   liczba pobrań: 518

Czy wiesz że
Rybitwa szara jest niekwestionowanym rekordzistą jeśli chodzi o długość trasy, jaką pokonuje w czasie migracji. Każdego roku ptaki te przelatują z rejonów Arktyki, gdzie są ich tereny lęgowe, na Antarktydę i z powrotem. Cała trasa liczy około 50 000 km.
Zagadka przyrodnicza nr 18/2018
03.09.2018
Dwa tygodnie minęły, więc pora na kolejną zagadkę dla Was. Ciekawe, jak sobie z nią poradzicie?!? ;)

Czytaj dalej