Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Dla mediów

Dla mediów
Aby ułatwić komunikację z przedstawicielami mediów, pracownicy Śląskiego Ogrodu Zoologicznego przygotowują materiały informacyjne, dotyczące najważniejszych wydarzeń z życia ogrodu. Załączone pliki można pobrać i wykorzystać podczas tworzenia własnych treści informacyjnych.
Jeśli chcesz na bieżąco otrzymywać powiadomienia o nowych materiałach informacyjnych, skontaktuj się z Sekcją Dydaktyki i Promocji. 
Śląskie zoo nie posiada instytucji Rzecznika Prasowego. Mimo tego, pracownicy sekcji Dydaktyki i Promocji dokładają wszelkich starań aby zapewnić możliwie najlepszy kontakt z przedstawicielami mediów. O najważniejszych wydarzeniach Śląski Ogród Zoologiczny informuje w trakcie briefingów prasowych, podczas których możliwe jest przeprowadzenie rozmowy z przedstawicielami ogrodu oraz wykonanie własnego materiału foto-video.
Chcesz zrealizować własny materiał na terenie zoo? Pamiętaj o kilku zasadach:

  1. W celu minimalizacji stresu zwierząt nie ma możliwości realizacji materiału foto-video w zapleczach budynków oraz w miejscach, do których dostęp mają jedynie pracownicy ogrodu. Materiały z miejsc niedostępnych udostępniane są wraz z innymi materiałami prasowymi w jakości umożliwiającej publikację.
  2. Na terenie zoo możliwa jest realizacja materiału własnego, także angażującego pracowników ogrodu, jedynie po wcześniejszym ustaleniu terminu i zakresu realizacji takiego materiału. W tym celu należy kontaktować się z osobą odpowiedzialną za kontakt z mediami.
  3. Wszelkie nagrania i sesje fotograficzne powinny być zgłaszane i potwierdzane najpóźniej do godz. 12:00 w dniu roboczym poprzedzającym planowany termin. We wskazanym terminie udostępnić należy również listę pytań lub zagadnień, poruszane będą podczas nagrania.
  4. W trakcie realizacji materiału przestrzegać należy zasad obowiązujących na terenie ŚOZ.

Kontakt:
Specjalista ds. marketingu i kontaktu z mediami
Krzysztof Kalus
tel. 666 031 171
kkalus@slaskiezoo.pl

Czy wiesz że
Najdłuższym dziobem w stosunku do długości ciała może pochwalić się koliber mieczodziobek. Ptak ten mierzy do 13,5 cm, z czego około 10,5 cm przypada na dziób.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej