Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Oferta zajęć edukacyjnych

Oferta zajęć edukacyjnych


Formy edukacji zorganizowanej

1. Zajęcia edukacyjne z zakresu biologii, przyrody, ekologii itp. przeznaczone dla dzieci i młodzieży.
Mają one formę warsztatów, które — w zależności od wybranego tematu — mogą być dodatkowo wzbogacone projekcją filmu, prezentacją nagrań dźwiękowych, dostępnych preparatów i pomocy edukacyjnych, a w niektórych przypadkach także żywych zwierząt.
Niektóre tematy realizowane są w pawilonie dydaktycznym, podczas gdy inne odbywają się w salce, w pawilonie, a następnie kontynuowane są na terenie ogrodu zoologicznego.
Zajęcia edukacyjne prowadzone są w dni robocze, w godzinach pracy zoo. Zajęcia dla najmłodszych dzieci trwają maksymalnie godzinę zegarową, natomiast warsztaty dla starszych uczniów zaplanowane zostały na około 90 minut.

Aktualne ceny zajęć oraz biletów wstępu do zoo podane zostały w cenniku.
Z uwagi na zagrożenie epidemiczne wszystkie zajęcia w zoo zostały zawieszone do odwołania.2. Oprowadzanie grup zorganizowanych po zoo.
Jest to forma zajęć edukacyjnych, realizowana w całości na terenie zoo. Grupa w czasie 1,5-godzinnego spaceru przemierza zoo jedną, wybraną samodzielnie trasą tematyczną i zapoznaje się z wybranymi mieszkańcami naszego ogrodu. W czasie zajęć uczniowie nie tylko oglądają żywe zwierzeta, ale także poszerzają lub utrwalają wiedzę zdobytą w szkole. Pomocne do tego będa różnego rodzaju eksponaty oraz materiały aktywizujące z tajemniczego plecaka zoo-edukatora.
Zajęcia w tej formie odbywają się sezonowo, od marca do października w dni robocze w godzinach 900-1500, tylko i wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu terminu. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest oprowadzenie grupy po godzinie 1500 w dni robocze oraz w weekendy.

Aktualne ceny biletów wstępu oraz zwiedzania zoo z edukatorem podane zostały w cenniku.


Zapoznaj się z Regulaminem zajęć edukacyjnych w śląskim zoo.


Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania, prosimy o kontakt telefoniczny 666 031 185, lub mailowy (dydaktyka@slaskiezoo.pl).


 

 


Czy wiesz że
Jedynym zakątkiem w Europie zamieszkiwanym przez małpy jest Gibraltar, na którym występują magoty.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej