Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Oferta zajęć edukacyjnych

Oferta zajęć edukacyjnych


Formy edukacji zorganizowanej

1. Zajęcia edukacyjne z zakresu biologii, przyrody, ekologii itp. przeznaczone dla dzieci i młodzieży.
Mają one formę wykładów multimedialnych lub warsztatów, które — w zależności od wybranego tematu — mogą być dodatkowo wzbogacone projekcją filmu, prezentacją nagrań dźwiękowych, dostępnych preparatów i pomocy edukacyjnych, a w niektórych przypadkach także żywych zwierząt.
Zajęcia odbywają się w pawilonie dydaktycznym oraz na terenie ogrodu zoologicznego, w dni robocze, w godzinach pracy zoo. Wykłady trwają około jednej godziny, natomiast warsztaty 90 minut. Każda grupa liczyć może maksymalnie 30 osób!

Aktualne ceny zajęć oraz biletów wstępu do zoo podane zostały w cenniku.
Lista realizowanych obecnie tematów dostępna jest tutaj2. Oprowadzanie grup zorganizowanych po zoo.
Zwiedzanie zoo z przewodnikiem (pracownikiem dydaktycznym) odbywa się w dni robocze w godzinach 900-1500, tylko i wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu terminu. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest oprowadzenie grupy po godzinie 1500 w dni robocze oraz w weekendy.

Czas zwiedzania ogrodu wynosi około 1,5 h.
Maksymalna ilość uczestników przypadająca na jednego przewodnika to 35 osób.
Grupy większe, zainteresowane tą usługą muszą liczyć się z koniecznością rezerwacji większej liczby przewodników - fakt ten powinien być zgłoszony w czasie dokonywania rezerwacji. Zoo nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości oprowadzenia grupy w przypadku braku wymaganej liczby przewodników.

Aktualne ceny biletów wstępu oraz zwiedzania zoo z dydaktykiem podane zostały w cenniku.


3. Zajęcia z elementami zooterapii dla osób niepełnosprawnych.
Odbywają się one we współpracy z zainteresowanymi placówkami i mają na celu umożliwienie uczestnikom kontaktu ze zwierzętami gospodarskimi i - w miarę możliwości - egzotycznymi. Liczba uczestników zajęć jest ograniczona do 30 osób w celu zapewnienia im jak najlepszej opieki i obsługi.

Zajęcia takie są wyceniane indywidualnie. W tym celu prosimy o kontakt z pracownikami Sekcji Dydaktyki i Promocji.


Uwaga! Grupom korzystającym z oferty edukacyjnej śląskiego zoo w okresie od maja do września przysługują promocyjne ceny biletów wstępu do parku linowego dla dzieci - Zoolandia w wysokosci 10 zł/osobę.W przypadku zainteresowania naszą ofertą prosimy o kontakt telefoniczny 666 031 185, lub mailowy (dydaktyka@slaskiezoo.pl).


 

 


Czy wiesz że
Ryjówka etruska (Suncus etruscus) uważana jest za najmniejszego ssaka żyjącego obecnie na świecie. Maksymalna długość jej ciała wynosi do 48 mm, a łącznie z ogonem - do 80 mm.
Zagadka przyrodnicza nr 19/2019
14.10.2019
Gotowi na kolejne w tym roku skojarzenia? ;)

Czytaj dalej