Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Boże Narodzenie i żywa szopka
Boże Narodzenie i żywa szopka
13.12.2019
W cieplejsze dni na wybiegach zewnętrznych śląskiego zoo zobaczyć można spacerujące zwierzęta. O ile widok jeleni czy kuców w zimowej scenerii nikogo specjalnie nie dziwi, to już słonie bawiące się w śnieżnej zaspie mogą być zaskoczeniem dla niejednego zwiedzającego. Wbrew pozorom zimą zoo nie jest ospałe, a zwierzęta można obserwować nie tylko w ogrzewanych pawilonach.

Jak co roku w okresie Bożego Narodzenia, w śląskim zoo zagości żywa szopka. Zapraszamy do jej oglądania w okresie od 21 grudnia do 6 stycznia, w godzinach otwarcia zoo. Podobnie jak w poprzednich latach szopka mieścić się będzie w okolicy naszego pawilonu dydaktycznego. Oprócz figur Świętej Rodziny i Trzech Króli, zobaczymy w niej żywe zwierzęta mieszkające w naszym zoo - osiołki, kozy karłowate i owieczki.

Na wszystkich, którzy w dniach od 21.12.2019 do 6.01.2020r. czeka świąteczna promocja! W tych dniach bilety wstępu do zoo kupicie w cenie 7,50 zł (normalny) i 2,50 zł (ulgowy). Bilety w promocyjnych cenach do nabycia wyłącznie w kasie zoo!

Jak widzicie okres świąteczny to dobry czas na wizytę w śląskim zoo. Pamiętajcie jedynie, że obowiązywać będą wtedy zmienione godziny otwarcia zoo i tak:

> W Wigilię Bożego Narodzenia (24.12.2019r.) zoo będzie nieczynne dla zwiedzających.
> W I i II dzień świąt zoo będzie można zwiedzać od 9:00 do 16:00.
> W sylwestra zwierzęta odwiedzać będzie można o godzinę krócej - zoo będzie czynne do 15:00, a w Nowy Rok do 16:00.

Kasy biletowe zamykane będą jak zwykle na godzinę przed zamknieciem zoo.

Zapraszamy na zimowy spacer!

Czy wiesz że
Największym lądowym ssakiem świata był Baluchiterium, zwierzę spokrewnione ze współcześnie żyjącymi nosorożcami, osiągające masę 30 ton i mierzące ponad 5 m wysokości.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej