Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Budowa wolier dla panter śnieżnych i mural na ogrodzeniu zoo, czyli wyniki głosowania w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim
Budowa wolier dla panter śnieżnych i mural na ogrodzeniu zoo, czyli wyniki głosowania w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim
19.12.2019

19 grudnia, zostały ogłoszone wyniki głosowania w pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. 
 
Zgłoszony przez Sekcję Zwierząt Drapieżnych w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym projekt budowy wolier dla panter śnieżnych zdobył 2996 głosów, co uplasowało go na 1 miejscu wśród projektów o zasięgu wojewódzkim!!!
 
Pośród projektów o zasięgu regionalnym w podregionie 5 (obejmującym m.in. Chorzów), projekt wykonania murali na ogrodzeniu naszego zoo również okazał się bezkonkurencyjny. Otrzymując 2121 głosów, zdeklasował inne projekty, które pozostały daleko w tyle.
 
Dziękujemy za wszystkie oddane głosy, które umożliwią nam realizację nowych inwestycji! To dzięki Wam będzie to możliwe! Ogromne podziękowania należą się również wszystkim osobom zaangażowanym w promocję tak samego budżetu obywatelskiego, jak i naszych projektów.
 
Nasze działania nie kończą się jednak na wygranej. Tutaj dopiero rozpoczyna się wielka przygoda i naprawdę ciężka praca. Dołożymy wszelkich starań, by nowy wybieg spełniał wszystkie standardy dzisiejszych ogrodów zoologicznych, był odpowiedni dla aktywnego uczestnictwa w programie ochrony panter śnieżnych, a jednocześnie był atrakcyjny dla odwiedzających Śląski Ogród Zoologiczny. W czasie przygotowania murali będziemy starali się by stały się ozdobą naszego muru i otaczającego go parku.
 
Lepszego prezentu na Święta nie mogliśmy sobie wymarzyć. 
Serdecznie dziękujemy!
 
P.S. pełne wyniki głosowania znajdziecie tutaj.

 
Czy wiesz że
Największym noworodkiem świata jest osesek płetwala błękitnego, który waży 2000 kg i mierzy do 7 m długości. Dziennie przybiera on na wadze średnio 90 kg.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej