Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Budowa wolier dla panter śnieżnych i mural na ogrodzeniu zoo, czyli wyniki głosowania w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim
Budowa wolier dla panter śnieżnych i mural na ogrodzeniu zoo, czyli wyniki głosowania w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim
19.12.2019

19 grudnia, zostały ogłoszone wyniki głosowania w pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. 
 
Zgłoszony przez Sekcję Zwierząt Drapieżnych w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym projekt budowy wolier dla panter śnieżnych zdobył 2996 głosów, co uplasowało go na 1 miejscu wśród projektów o zasięgu wojewódzkim!!!
 
Pośród projektów o zasięgu regionalnym w podregionie 5 (obejmującym m.in. Chorzów), projekt wykonania murali na ogrodzeniu naszego zoo również okazał się bezkonkurencyjny. Otrzymując 2121 głosów, zdeklasował inne projekty, które pozostały daleko w tyle.
 
Dziękujemy za wszystkie oddane głosy, które umożliwią nam realizację nowych inwestycji! To dzięki Wam będzie to możliwe! Ogromne podziękowania należą się również wszystkim osobom zaangażowanym w promocję tak samego budżetu obywatelskiego, jak i naszych projektów.
 
Nasze działania nie kończą się jednak na wygranej. Tutaj dopiero rozpoczyna się wielka przygoda i naprawdę ciężka praca. Dołożymy wszelkich starań, by nowy wybieg spełniał wszystkie standardy dzisiejszych ogrodów zoologicznych, był odpowiedni dla aktywnego uczestnictwa w programie ochrony panter śnieżnych, a jednocześnie był atrakcyjny dla odwiedzających Śląski Ogród Zoologiczny. W czasie przygotowania murali będziemy starali się by stały się ozdobą naszego muru i otaczającego go parku.
 
Lepszego prezentu na Święta nie mogliśmy sobie wymarzyć. 
Serdecznie dziękujemy!
 
P.S. pełne wyniki głosowania znajdziecie tutaj.

 
Czy wiesz że
W królestwie zwierząt 75% stanowią owady.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej