Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Dni Otwarte Funduszy Europejskich
Dni Otwarte Funduszy Europejskich
09.05.2017
Już wkrótce odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich! Z tej okazji w naszym zoo szykuje się wydłużony weekend pełen atrakcji. Długi weekend zaczniemy już w czwartek, 18 maja. W tym dniu zapraszamy na Dzień Tygrysa oraz Sajmiri. Będzie to okazja do obejrzenia pawilonów, w których mieszkają te zwierzęta.
Dzień później zwiedzić będzie można wnętrza pawilonu egzotycznego oraz zaplecze pawilonu gepardów, a to wszystko podczas Dnia Ptaków i Gepardów.
W sobotę 20 maja nasze zoo zamieni się w ogród pełen pszczół - będziemy świętować Dzień Pszczoły Miodnej. Będzie to okazja by lepiej poznać rolę pszczół w przyrodzie i zobaczyć jak odwirowuje się miód. W godzinach popołudniowych, podczas pokazowego karmienia sprawdzimy czy nasze misie lubią miód.
Na zakończenie weekendu, w niedzielę 21 maja będziemy świętować Dzień Żyrafy. Z tej okazji przygotowaliśmy ciekawe atrakcje w Kotlinie Dinozaurów. Będzie można także zajrzeć na zaplecze pawilonu żyraf. Wszystkim wydarzeniom będą towarzyszyć liczne atrakcje i konkursy dla dzieci.
W tych dniach przygotowaliśmy dla Was 50% zniżki na bilety pojedyncze i rodzinne. Jeśli nie macie jeszcze planów na te dni to koniecznie musicie nas odwiedzić!
Czy wiesz że
Największym lądowym ssakiem świata był Baluchiterium, zwierzę spokrewnione ze współcześnie żyjącymi nosorożcami, osiągające masę 30 ton i mierzące ponad 5 m wysokości.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej