Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Dzień Zwierząt 2018
Dzień Zwierząt 2018
26.09.2018
W kalendarzu znaleźć można wiele świąt związanych ze zwierzętami. Najważniejsze wydaje się jednak wspólne święto wszystkich zwierzaków, czyli obchodzony 4 października Światowy Dzień Zwierząt. W tym roku obchody tego święta w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym zaplanowane zostały na dzień 7 października (niedziela) . Tegoroczny event przebiegał będzie pod hasłem zwierzęcych pupili – tych domowych, jak i tych mieszkających w zoo.

W tym dniu chcemy pokazać Wam, że mimo tego, iż wiele z naszych zwierząt to naprawdę niebezpieczne stworzenia, to każdy z nich ma w sobie coś z domowego pupila, każde jest ważne dla zachowania równowagi w przyrodzie i każdemu należy się nasz szacunek. Wszystkich, którzy chcą się o tym przekonać zapraszamy o godz. 13:00 do Pawilonu Dydaktycznego na pokaz filmów pokazujących łagodną stronę naszych zwierzaków. Pamiętamy także o tym, że świętować w tym dniu będą również Wasze zwierzęta domowe – zabierzcie ze sobą ich zdjęcia- razem stworzymy kolaż pełen naszych milusińskich.

Jeśli macie ochotę, możecie w tym dniu obdarować nasze zwierzaki przysmakami. Przy wybranych wybiegach staną kosze, w których możecie zostawić owoce i warzywa. Pamiętajcie, by nie karmić zwierząt samodzielnie! Zrobią to nasi pracownicy, tak, by każdy zwierzak dostał tylko to, co mu nie zaszkodzi.

Dzień Zwierząt będzie także ostatnim ze świąt z tegorocznego cyklu Akademii ZOOdkrywców. Po raz ostatni będzie można uczestniczyć w tegorocznej grze terenowej i zdobyć ostatnią z pieczątek do indeksu. Tym razem gra potrwa krócej, bo od godz. 10:00 do 15:00 a już o 16:30 wyłonimy zwycięzców całego cyklu! Spośród drużyn, które zebrały od 4 do 6 pieczątek wylosujemy zwycięskie zespoły, które otrzymają od nas wyjątkowe nagrody.

W dniach od 5 – 7 października oferujemy ceny z 50 % rabatem od cen cennikowych.


Pobierz KARTĘ DO GRY


Czy wiesz że
Występująca w Polsce dzierzba gąsiorek ma zwyczaj przechowywania zdobyczy - owadów i małych gryzoni nadzianych na kolce tarniny.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej