Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Ferie w zoo
Ferie w zoo
10.01.2020
Zwiedzanie zoo z przewodnikiem było do tej pory dostępne jedynie dla grup zorganizowanych. Podczas ferii zdecydowaliśmy jednak dać możliwość takiego zwiedzania wszystkim zwiedzającym.


Na otwarty spacer z przewodnikiem zapraszamy codziennie w dni robocze (poniedziałek-piątek) od 13 do 24 stycznia. Spacer rozpoczynamy o godz. 12:00 przy bramie głównej zoo. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Zwiedzanie potrwa około 90min, po czym zakończy się wspólnym oglądaniem pokazowego karmienia pand rudych. Cała wycieczka potrwa około 2h. Po tym czasie będzie można pozostać na terenie zoo i zwiedzać je dalej, we własnym zakresie.

Nie wprowadzamy ograniczenia wiekowego! Niezależnie czy masz 5, czy 105 lat możesz przyłączyć się do spaceru. Oczywiście dzieci uczestniczą w spacerze pod opieką rodziców!
Na spacer należy zabrać dobry humor. Przyda się też ciepłe ubranie i wygodne buty.

Ilość miejsc w każdej z grup jest ograniczona! Zapisy przyjmujemy przez formularz, który znajdziesz tutaj.
Koszt uczestnictwa w zwiedzaniu to 5zł/osoba + bilet wstępu do zoo zgodnie z cennikiem.

Prosimy by przy kasie pojawić się z wyprzedzeniem- tak, by zdążyć kupić bilet. Godzina 12:00 jest godziną rozpoczęcia spaceru.
Do zobaczenia w zoo!

Czy wiesz że
Największym przedstawicielem nietoperzy jest azjatycki kalong (Pteropus vampyrus), którego rozpiętość skrzydeł może wynosić nawet 1,5 m, a masa ciała waha się w okolicach 1 kg.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej