Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Garść jesiennych informacji i nowinek!
Garść jesiennych informacji i nowinek!
06.10.2019
Garść jesiennych informacji i nowinek!
Od 1 października rozpoczęliśmy okres jesienno zimowy. Na zewnątrz jest już chłodno i wcześnie zaczyna się ściemniać... niektóre ze zwierząt rozpoczęły już przygotowania do zimy, przez co zmienia się ich aktywność. Z tego powodu, od 1 października wprowadzamy zmiany w pracy naszego zoo! Przeczytajcie zanim wybierzecie się na kolejny spacer!

  • W październiku zoo można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 17:00 a w weekendy 9:00 - 18:00. Kasy zamykane są na godzinę przed zamknięciem zoo. Od listopada do marca zoo będzie można zwiedzać do godz. 16:00.
  • Od 1 października do zoo można wejść jedynie bramą główną. Brama boczna (od ul. Złotej) ponownie otwarta zostanie wiosną.
  • Zwierzęta z MiniZoo przeniosły się do ogrzewanych pawilonów. W zagrodzie będzie je można ponownie oglądać wiosną.
  • Do wiosny zawieszamy pokazowe karmienie niedźwiedzi brunatnych. Nasze misie szykują się do snu zimowego i nie są już tak aktywne jak latem.
  • Niebawem bardziej wrażliwe na niskie temperatury gatunki będą stopniowo przenosić się do ogrzewanych pomieszczeń. Będzie je można oglądać w pawilonach.
  • Może się zdarzyć, że ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne bary i kioski na terenie zoo będą nieczynne. W chłodne i deszczowe dni pamiętajcie o zabraniu ze sobą termosu z herbatą i przekąsek.
 
Pamiętajcie! Śląski Ogród Zoologiczny jest otwarty przez cały rok!
Czy wiesz że
Żyrafy, podobnie jak znakomita większość ssaków, mają 7 kręgów szyjnych. Każdy z nich mierzy 30-40 cm.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej