Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Inauguracja Wieczoru Marzeń w śląskim Zoo
Inauguracja Wieczoru Marzeń w śląskim Zoo
28.02.2009

W tym roku po raz pierwszy nasz ogród weźmie udział w cudownej imprezie nazwanej Wieczorem Marzeń w ZOO (ang. Dreamnight AT the Zoo). Będzie to miało miejsce 5 czerwca 2009.

Po raz pierwszy Wieczór Marzeń odbył się w roku 1996, w ZOO w Rotterdamie (Holandia). Od tego czasu impreza ta stała się międzynarodowym wydarzeniem skierowanym do dzieci przewlekle chorych i niepełnosprawnych, które wymagają specjalistycznej opieki medycznej. Tego dnia, w godzinach wieczornych, po zamknięciu ZOO, wszyscy mali goście, a także ich rodzice lub opiekunowie mają bezpłatny wstęp na teren ogrodu, gdzie czekają na nich różnego rodzaju atrakcje i gdzie mogą oni przeżyć razem wspaniałe chwile z dala od szpitalnych łóżek. Do tej pory Wieczór Marzeń organizowany był w około 80 ogrodach zoologicznych i akwariach na całym świecie.

W roku 2005 Wieczór Marzeń odbył się w pierwszych polskich ogrodach zoologicznych. Cieszymy się, że w tym roku także my możemy się przyłączyć do tego niezwykłego przedsięwzięcia. Zaplanowaliśmy na ten dzień wiele atrakcji dla dzieci i ich opiekunów, wśród nich m.in. bezpośredni kontakt z żywymi zwierzątkami, pokazy strażackie, spotkanie z psami terapeutycznymi, malowanie twarzy i ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek przy dźwiękach muzyki. Te i inne atrakcje zostały przewidziane aby choć na chwilę rozjaśnić tym dzieciom i ich rodzicom świat. Nie uda nam się jednak tego dokonać bez pomocy ludzi i instytucji, dla których los dzieci nie jest obojętny. W dalszym ciągu potrzebujemy m.in.: napojów, słodyczy oraz książek i zabawek na podarunki dla dzieci.


Wszystkich, którzy chcieliby i mogli wspomóc nas finansowo w organizacji tej imprezy prosimy o kontakt z pracownikami sekcji dydaktycznej śląskiego ZOO, pod numerem telefonu 666 031 130 lub pocztą elektroniczną na adres
zookat@o2.pl .

Naszym sponsorom zapewnimy oczywiście stosowną informację o ich udziale w przedsięwzięciu, która zamieszczona zostanie na stronie internetowej Ogrodu. Będzie to z pewnością dobra reklama działalności tych firm i instytucji.


Zapraszamy do współpracy!

Czy wiesz że
Największym przedstawicielem nietoperzy jest azjatycki kalong (Pteropus vampyrus), którego rozpiętość skrzydeł może wynosić nawet 1,5 m, a masa ciała waha się w okolicach 1 kg.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej