Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Już w niedzielę dzień atrakcji dla dzieci
Już w niedzielę dzień atrakcji dla dzieci
30.05.2014

Wszystkim dzieciom do 16 roku życia przysługuje w tym dniu bezpłatny wstęp do zoo, gdzie przewidziano dla nich moc atrakcji.

Główną z nich będzie spotkanie z pszczelarzami i zapoznanie się z ciekawym życiem pszczół. Dzięki obecności zaproszonych gości będziemy mogli przyjrzeć się pokazom odwirowywania miodu połączonym z jego degustacją, a także własnoręcznie wykonać z wosku świecę.
Starszych uczestników zabawy z pewnością zainteresuje kiermasz, na którym będzie okazja by zaopatrzyć się w pszczele produkty.
Swoją porcję miodu otrzymają także mieszkające w naszym zoo niedźwiedzie.

W programie imprezy znajdą się ponadto liczne atrakcje dla najmłodszych, m.in. malowanie buziek, robienie zwierzątek z balonów, gry oraz zabawy przygotowane przez biuro podróży Rainbow Tours.
Dodatkowo 400 dzieci, które jako pierwsze pojawią się na łące przy pawilonie słonia, otrzyma pamiątkowe zdjęcie ufundowane przez firmę Cewe Sp. z o.o.

Przypominamy także, że w niedzielę w pawilonie dydaktycznym odbędzie się druga część Międzynarodowej Wystawy Świnek Morskich, o której pisaliśmy tutaj.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania od godz. 11.00 do 18.00.

Czy wiesz że
Zamieszkujący Australię dziobak jest rzadkim przykładem jadowitego gatunku ssaka - na tylnej nodze samca znajduje się kolec jadowy. W naszej faunie są dwa jadowite ssaki: rzęsorek rzeczek i rzęsorek mniejszy.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej