Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Kiedy zobaczymy pingwiny?
Kiedy zobaczymy pingwiny?
22.01.2020
Przyjazd pingwinów to wyjątkowo wyczekiwane wydarzenie. Wielu zwiedzających z zaciekawieniem zagląda przez tymczasowe ogrodzenie otaczające nowy budynek, jednak nie ma w nim jeszcze ptaków.

Kiedy będzie można oglądać pingwiny?

Transport zwierząt zostanie ustalony w najwcześniejszym możliwym terminie, gdy tylko budynek zostanie w pełni przygotowany na ich przyjazd. Pingwinów na wybiegu nie zobaczymy jednak od razu - będzie trzeba poczekać na odpowiednią pogodę. W nowym obiekcie zamieszkają pingwiny Humboldta, nazywane też pingwinami peruwiańskimi. Gatunek ten występuje naturalnie na wybrzeżach Peru i Chile. Ich naturalnym środowiskiem są morskie wybrzeża w rejonie oddziaływania zimnego prądu morskiego, zwanego Prądem Humboldta, któremu zawdzięczają swoją nazwę. Ptaki te są zwierzętami ciepłolubnymi, nawet obecne wysokie, jak na polską zimę temperatury są dla nich zbyt niskie. Do czasu, aż nie zawita do nas prawdziwa wiosna, pingwiny będą musiały pozostać wewnątrz budynku i początkowo nie będą widoczne dla zwiedzających. Wszyscy musimy się uzbroić w cierpliwość i dać zwierzętom czas na aklimatyzację w nowym miejscu. O dacie przyjazdu pingwinów oraz o momencie, od którego będzie je można oglądać na wybiegu poinformujemy na naszej stronie. Odwiedzajcie ją regularnie!


Czy wiesz że
Sowy posiadają umiejętność wykonywania obrotów głową w zakresie 270 stopni. Rekompensują sobie w ten sposób stosunkowo niewielką ruchliwość oczu w oczodołach i tym samym ograniczony kąt widzenia.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej