Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Międzynarodowy Dzień Żółwia
Międzynarodowy Dzień Żółwia
17.05.2017
Żółw Pustynny – to brzmi dumnie, jednak Żółw Pustynny Franklin brzmi…jeszcze dumniej! Zbliża się impreza, podczas której nastąpi wielkie mianowanie.
23 maja, w Międzynarodowym Dniu Żółwia, w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym zaplanowano sporo wydarzeń. Tego dnia pochodzący z gorących i jałowych obszarów Sahelu, a dziś zamieszkujący Śląskie ZOO żółw pustynny przyjmie imię Franklin. Oficjalnego mianowania dokona Sonia Draga, Prezes Wydawnictwa Debit, które od lat zajmuje się wydawaniem kultowych książeczek dla dzieci, w tym o przygodach Żółwia Franklina:

- To będzie dla nas wyjątkowy dzień. Cieszymy się, że na odwiedzających chorzowskie ZOO od tego momentu czekać już będzie nie żółw pustynny, a żółw pustynny Franklin – mówi Dyrektor ZOO, Jolanta Kopiec.
Wydawnictwo Debit dołączy też do grona partnerów adoptujących zwierzęta w Śląskim ZOO.
- Nad żółwiem Franklinem będziemy mogli sprawować opiekę również finansową – mówi Sonia Draga, Prezes Wydawnictwa Debit.
Mianowanie żółwia wzbogacone będzie o moc innych atrakcji. Nie zabraknie konkursów, spaceru szlakiem Żółwia Franklina, zabawy z animatorkami i ciekawych wykładów dla małych i dużych. Jolanta Kopiec, Dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego zaznacza, że ta wizyta będzie także doskonałą lekcją biologii:
- Na dzieci, które w tym dniu odwiedzą nasze ZOO – niezależnie, czy będą to grupy zorganizowane, czy indywidualne wizyty – czekać będą spotkania z naszymi wykwalifikowanymi pracownikami, którzy opowiedzą o życiu żółwi, ich anatomii, warunkach, w których żyją. Zdradzą też wiele ciekawostek, o których nie pisze się w podręcznikach, więc gorąco zachęcam.
Impreza potrwa w godzinach 10.00 – 18.00. Każde dziecko biorące udział w zabawie otrzyma tego dnia atrakcyjne gadżety z Żółwiem Franklinem, zeszyty edukacyjne wydane przez ZOO oraz kupony rabatowe na książki Wydawnictwa Debit.

Scenariusz imprezy
Czy wiesz że
Największą rybą świata jest rekin wielorybi, który osiąga długość nawet 16 m. Jest on zupełnie niegroźny dla człowieka - żywi się planktonem i drobnymi rybami.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej