Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Międzynarodowy Dzień Żółwia
Międzynarodowy Dzień Żółwia
17.05.2017
Żółw Pustynny – to brzmi dumnie, jednak Żółw Pustynny Franklin brzmi…jeszcze dumniej! Zbliża się impreza, podczas której nastąpi wielkie mianowanie.
23 maja, w Międzynarodowym Dniu Żółwia, w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym zaplanowano sporo wydarzeń. Tego dnia pochodzący z gorących i jałowych obszarów Sahelu, a dziś zamieszkujący Śląskie ZOO żółw pustynny przyjmie imię Franklin. Oficjalnego mianowania dokona Sonia Draga, Prezes Wydawnictwa Debit, które od lat zajmuje się wydawaniem kultowych książeczek dla dzieci, w tym o przygodach Żółwia Franklina:

- To będzie dla nas wyjątkowy dzień. Cieszymy się, że na odwiedzających chorzowskie ZOO od tego momentu czekać już będzie nie żółw pustynny, a żółw pustynny Franklin – mówi Dyrektor ZOO, Jolanta Kopiec.
Wydawnictwo Debit dołączy też do grona partnerów adoptujących zwierzęta w Śląskim ZOO.
- Nad żółwiem Franklinem będziemy mogli sprawować opiekę również finansową – mówi Sonia Draga, Prezes Wydawnictwa Debit.
Mianowanie żółwia wzbogacone będzie o moc innych atrakcji. Nie zabraknie konkursów, spaceru szlakiem Żółwia Franklina, zabawy z animatorkami i ciekawych wykładów dla małych i dużych. Jolanta Kopiec, Dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego zaznacza, że ta wizyta będzie także doskonałą lekcją biologii:
- Na dzieci, które w tym dniu odwiedzą nasze ZOO – niezależnie, czy będą to grupy zorganizowane, czy indywidualne wizyty – czekać będą spotkania z naszymi wykwalifikowanymi pracownikami, którzy opowiedzą o życiu żółwi, ich anatomii, warunkach, w których żyją. Zdradzą też wiele ciekawostek, o których nie pisze się w podręcznikach, więc gorąco zachęcam.
Impreza potrwa w godzinach 10.00 – 18.00. Każde dziecko biorące udział w zabawie otrzyma tego dnia atrakcyjne gadżety z Żółwiem Franklinem, zeszyty edukacyjne wydane przez ZOO oraz kupony rabatowe na książki Wydawnictwa Debit.

Scenariusz imprezy
Czy wiesz że
W naszym ZOO jest ponad 250 gatunków zwierząt.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej