Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Narodziny...
Narodziny...
15.06.2011

W ubiegłym tygodniu powiększyły się stada kilku gatunków hodowanych w naszym ZOO. Na świat przyszły m.in. trzy daniele o nieznanej dotąd płci. Od chwili narodzin wszystkie młode przebywają na wybiegu razem z dorosłymi osobnikami.


Młody daniel


W ostatnią sobotę ku uciesze licznych zwiedzających, niemal na ich oczach, urodziło się guanako. Poniżej prezentujemy jedną z pierwszych fotografii noworodka :)


Gwanako tuż po urodzeniu....

Powiększyły się również grupy: uistiti białouchych, niewielkich małpek z tropikalnych lasów Ameryki Południowej, a także naszych rodzimych sów - płomykówek. Na świecie pojawiły się dwie młode uistiti oraz trzy pisklęta płomykówki. Zarówno w przypadku jednych, jak i drugich młode pozostają w ukryciu, pod opieką czujnych rodziców, dlatego też zdjęcia maluchów zrobione zostaną gdy tylko rodzice pokażą nam swe pociechy.


A jak się mają "maluchy", które rodziły się w ostatnich miesiącach? Zobaczcie sami:


Kilkumiesięczna gereza abisyńska ubarwiona jest już tak, jak dorosłe osobniki w stadzie.Garby najmłodszego wielbłąda dwugarbnego stopniowo wypełniają się tłuszczem.Jeden z trzech niedawno urodzonych osłów domowych, tu razem z mamą.W stadzie sitatung również pojawiły się trzy młode...
Film z narodzin jednego z nich (Bambi), dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Tyra, można zobaczyć tutaj.Małe pytony tygrysie, które wylęgły się przed kilkoma tygodniami oglądać można w naszym Egzotarium. Dorosłe osobniki przebywają w pawilonie ryb.


W nowym domku lemurów dwa młode, rozbrykane lemury katta.


Wilk grzywiasty
urodzony zimą zarówno ubarwieniem, jak i rozmiarami ciała coraz bardziej upodabnia się do rodziców. Niestety jego słynny brat - Szyty nie miał tyle szczęścia...

Czy wiesz że
Ryjówka etruska (Suncus etruscus) uważana jest za najmniejszego ssaka żyjącego obecnie na świecie. Maksymalna długość jej ciała wynosi do 48 mm, a łącznie z ogonem - do 80 mm.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej