Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Niedziela pełna atrakcji
Niedziela pełna atrakcji
14.07.2017
Pogoda szykuje się wiosenno-letnia, czyli idealna na spacery… po zoo! :)

Tym, którzy wybierają się na zagraniczne wakacje będziemy radzić, jakie pamiątki bezpiecznie przywieźć z wakacji. Będzie to możliwe dzięki naszym gościom z Krajowej Administracji Skarbowej, którzy, nawiązując do wakacyjnego klimatu, zaprezentują wystawę zakazanych pamiątek z podróży i przestrzegą, by nie zbierać koralowców na plaży. O tym, jakich zwierząt i roślin nie wolno nam przywozić z wakacji będziecie mogli się przekonać od 11:00 do 17:00 na stoisku informacyjnym przy pawilonie słoni.


Tym, którzy planują wakacje w Polsce również pomożemy przygotować się do wyjazdu! W czasie urlopu wielu z Was z pewnością wybierze się na łono natury, warto więc dowiedzieć się czegoś więcej o naszej rodzimej faunie! Szukajcie naszego stoiska między 10:00 a 17:00 – będziemy przy nim zdradzać ciekawostki o naszych, lokalnie występujących zwierzakach, nauczymy Was m. in. jak po tropach odróżnić sarnę od dzika oraz jak wygląda dziki europejski chomik.
Niedzielna wyprawa do naszego zoo może stać się jeszcze bardziej wyjątkowa dzięki grze terenowej, w której będziecie mogli wziąć udział w tym dniu. Dzięki niej poznacie lepiej naszą lokalną bioróżnorodność i dowiecie się czegoś więcej o zwierzętach żyjącym w naszym kraju. By wziąć w niej udział nie trzeba wcześniej się zgłaszać. Wystarczy pobrać i wydrukować udostępnioną niżej kartę, która poprowadzi Was do rozwiązania zagadki!

Pamiętajcie, warto wiedzieć co w trawie piszczy! :)

Instrukcja gry terenowej:

Zooróżnorodność to gra terenowa, w której może wziąć udział każdy. Wystarczy pobrać i wydrukować kartę do gry i ruszyć na wędrówkę alejkami chorzowskiego zoo. Wędrówkę możesz rozpocząć w dowolnym punkcie zoo podczas swojej wycieczki. Na karcie do gry znajdziesz zagadki – rozwiąż je, a dowiesz się które zwierzęta musisz koniecznie odwiedzić, by poznać tajemnicze hasło. Przy ich wybiegach szukaj pytań i wskazówek, które umożliwią Ci zdobycie kolejnych liter. Gdy zbierzesz je wszystkie poznasz rozwiązanie. Powodzenia! Uwaga! Na wszystkich odkrywców lokalnej przyrody, którym uda się zebrać litery i odgadnąć hasło, będą czekać drobne upominki 

Karta do gry - pobierz ją, wydrukuj i zabierz ze sobą do zoo :)


Jeśli nie możecie nas odwiedzić w weekend, zawsze możecie się z nami spotkać na antenie Polskiego Radia Katowice, w każdą wakacyjną sobotę o 9.40.

Zapraszamy!!
Czy wiesz że
Królowe niektórych gatunków termitów mogą przeżyć nawet 50 lat, co czyni z nich prawdziwe rekordzistki w świecie owadów.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej