Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Niedziela z kotami
Niedziela z kotami
14.02.2020
W tym roku Dzień Kota przypada w poniedziałek. My postanowiliśmy świętować odrobinę wcześniej. W najbliższą niedzielę będziecie mogli bliżej poznać najmłodsze z naszych kotów - młode gepardy. Ich opiekunowie zapraszają na spotkanie przy budynku gepardziarni o 13:00. Będzie można posłuchać opowieści o tym, jak wygląda codzienna praca z tymi dużymi kotami oraz na czym polega stosowany przez opiekunów enrichment. Specjalna niespodzianka z okazji Dnia Kota czekać będzie na lwy - o 14:00 spotykamy się przy budynku lwów (szyby ekspozycyjne od strony wolier panter).
Jeśli macie ochotę podarować naszym kotom jakieś upominki, to będziecie mogli je zostawić w koszu przy budynku lwów. Koty ucieszą się z różnych zabawek (takich specjalnych, dla zwierząt - piłek, kul smakul itp.) oraz przysmaków i gryzaków dentystycznych. Prosimy nie przynosić pluszaków.


Czy wiesz że
Ryjówka etruska (Suncus etruscus) uważana jest za najmniejszego ssaka żyjącego obecnie na świecie. Maksymalna długość jej ciała wynosi do 48 mm, a łącznie z ogonem - do 80 mm.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej