Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Noc Biologów po raz ósmy
Noc Biologów po raz ósmy
10.01.2019
Noc Biologów jest niepowtarzalną okazją do zapoznania się z codziennością naukowców i przyrodników. Macie szansę spotkania z pracownikami Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, możecie wówczas odwiedzić ich laboratoria, przyjrzeć się sprzętom i aparaturze, z której korzystają w codziennej pracy. Jak co roku program Nocy Biologów wzbogacony został o interesujące zajęcia przygotowane przez licznych Partnerów, współorganizujących to wydarzenie. Wśród nich było oczywiście również nasze zoo. Wspólnie zaoferowaliśmy szeroką gamę aktywności dla wszystkich Zainteresowanych w każdym wieku, od wykładów poprzez laboratoria, warsztaty, pokazy, wystawy po konkursy i quizy.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ otwierała edukacyjny weekend w Katowicach połączony ze Śląskim Festiwalem Nauki.


Termin Nocy biologów: piątek 11 stycznia 2019 r., godz. 16.00 - 21.00

Gdzie mogliście nas znaleźć? Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŚ w Katowicach, budynek przy ulicy Bankowej 9

Co dla Was przygotowaliśmy? Stoisko informacyjne z czaszkami, piórami, jajami i wieloma innymi ciekawymi rzeczami, a także quiz z szyfrem i nagrodami!


Szczegółowy program Nocy Biologów 2019
Czy wiesz że
Rybitwa szara jest niekwestionowanym rekordzistą jeśli chodzi o długość trasy, jaką pokonuje w czasie migracji. Każdego roku ptaki te przelatują z rejonów Arktyki, gdzie są ich tereny lęgowe, na Antarktydę i z powrotem. Cała trasa liczy około 50 000 km.
Zagadka przyrodnicza nr 4/2019
18.02.2019
Pora na skojarzenia! Waszym zadaniem będzie więc odgadnięcie, o jaki gatunek nam chodzi. Dla ułatwienia przygotowaliśmy dla Was kilka podpowiedzi. Jesteście gotowi?

Czytaj dalej