Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Nocne Zwiedzanie Zoo.
Nocne Zwiedzanie Zoo.
09.06.2016
Zapraszamy na wyjątkową noc w naszym zoo. Już niebawem, bowiem 18 czerwca odbędzie się Nocne Zwiedzanie ZOO. Jest to impreza, która ma na celu odwiedzenie zwierząt, które aktywne są nocą i często nie można ich dostrzec za dnia.
Pierwsza grupa wyruszy spod bramy głównej zoo o godzinie 21, a kolejne zaczynać będą zwiedzanie co 20 minut. Zwiedzanie ostatnich grup powinno zakończyć się około godz. 1 w nocy.
Każdy, kto chce wziąć udział w tej nietypowej wędrówce po śląskim zoo, musi wyposażyć się w wygodne buty oraz latarki.
Sprzedaż biletów w cenie 20 złotych od osoby prowadzona będzie od godziny 21 do 23 na podstawie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych, których druki dostępne będą w kasie głównej zoo od godziny 19. Ze względów bezpieczeństwa, liczba zwiedzających zoo w nocy została ograniczona do 120. Decyduje zasada "kto pierwszy, ten lepszy".
Zgłoszenia można również wysłać do nas drogą mailową: dydaktyka@slaskiezoo.pl.
Serdecznie zapraszamy. To jedyna taka noc w roku!
Czy wiesz że
Na świecie żyje jeden znany gatunek ssaka o strukturze społecznej podobnej do tej u pszczół. Jest to afrykański gryzoń - golec, w którego społeczności jest królowa, król oraz robotnicy. Królowa jako jedyna wydaje na świat młode, zaś robotnicy kopią chodniki, dostarczają jej pożywienia oraz ją chronią.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej