Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Nowa technologia w śląskim zoo
27.08.2009

Technologia EM w naszym ZOO

W piątek tj. 28 sierpnia na terenie Śląskim Ogrodzie Zoologicznym Stowarzyszenie Na Rzecz Ochrony Środowiska Naturalnego EMEKO organizuje warsztaty BOKASHI będące wstępem do wdrażania Technologii EM.

Celem warsztatów jest ręczna produkcja glinianych kul wzbogaconych w kultury bakteryjne dla wsparcia biologicznego oczyszczania zbiornika wodnego. Jeziorko jest mocno zanieczyszczone materią organiczną i zamieszkane przez zwierzęta wodne oraz kolonię ptactwa.

EM stwarza możliwość ograniczenia procesów gnilnych a tym samym przyspieszenia samooczyszczania się wody i redukcji emisji przykrych zapachów.

Produkty EM są absolutnie przyjazne środowisku – zawierają probiotyczne szczepy mikroorganiczne, które pozwalają zdegenerowanym ekosystemom na powrót do równowagi biologicznej.

Nasze ZOO będzie pierwszym tego typu ośrodkiem na Śląsku wdrażającym tą ekologiczną metodę ochrony zasobów naturalnych. Zainteresowanych stosowaniem EM w ogrodach zoologicznych odsyłamy na strony http://www.emhawaii.com/index.php/nothing-goes-to-waste-at-the-honolulu-zoo.html

Ekologiczne działania w ZOO są pokrewne z takimi podejmowanymi na świecie od kilkunastu lat przez organizacje związane z technologią EM.

Czy wiesz że
Żyjący w Ameryce Północnej lelek zimowy jest jedynym hibernującym ptakiem na świecie.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej