Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
O czym trzeba pamiętać wybierając się na "Wieczór Marzeń w Zoo"
O czym trzeba pamiętać wybierając się na "Wieczór Marzeń w Zoo"
28.05.2019
Po dziesięciu latach zdecydowaliśmy się na zmiany w formule Wieczoru Marzeń. W tym roku Dream Night będzie miał formę rodzinnej przygody w zoo. Bawiąc się podczas przygodowej gry terenowej odkrywać będziemy tajemnice zwierząt zamieszkujących śląskie zoo i rozwiązywać zadania przygotowane przez zwierzęta i ich opiekunów. Będzie też okazja do rozmowy z opiekunami zwierząt, którzy zajmują sie nimi na co dzień i poznania sekretów ich pracy.

W stosunku do poprzednich edycji wieczoru marzeń szykuje się kilka zmian, o których dobrze pamiętać wybierając się w tym dniu do zoo!

 • Nie prowadzimy wcześniejszych zapisów. Aby umożliwić udział w Wieczorze Marzeń większej liczbie dzieci, zdecydowaliśmy się zrezygnować z imiennych list i zgłaszania za pośrednictwem placówek. Aby wziąć udział w Wieczorze Marzeń należy przyjść do zoo w dniu 7.06.2019r. od godz. 15:00 i przy kasie przedstawić stosowny dokument uprawniający do uczestnictwa w wydarzeniu.
   
 • Wydarzenie stworzone jest z myślą o dzieciach niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Wstęp na teren ogrodu zoologicznego jest bezpłatny dla dziecka uprawnionego do uczestnictwa w wydarzeniu oraz jednego opiekuna. Dodatkowi opiekunowie i inne osoby towarzyszące muszą wykupić bilet wstępu do zoo zgodnie z obowiązującym cennikiem.

   
 • Korzystanie z atrakcji Wieczoru Marzeń jest bezpłatne.

   
 • Nie zapewniamy miejsc parkingowych na terenie zoo, ani bezpłatnego parkingu na terenie Parku Śląskiego. Samochód możesz zaparkować np. na jednym z parkingów na terenie parku.

   
 • Bawimy się na terenie całego zoo. W przeciwieństwie do poprzednich lat, atrakcje Wieczoru Marzeń nie będą skupione na dużej łące przy słoniarni. W tym roku znajdziecie je rozsiane po całym terenie zoo.

   
 • Pamiętaj by zabrać ze sobą przekąski! W tym roku nie zapewniamy poczęstunku.

   
Mamy nadzieję, że mimo tych zmian będziemy się wszyscy świetnie bawić i dobrze wspominać XI już Wieczór Marzeń w Zoo! Do zobaczenia już 7 czerwca!
Czy wiesz że
Królowe niektórych gatunków termitów mogą przeżyć nawet 50 lat, co czyni z nich prawdziwe rekordzistki w świecie owadów.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej