Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Odwiedź nocą śląskie zoo
Odwiedź nocą śląskie zoo
09.06.2017
Aby wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zoo należy wcześniej wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy, który na dniach udostępniony zostanie na naszej stronie internetowej.

Po raz pierwszy również sprzedaż biletów w cenie 30,00 zł od osoby (niezależnie od wieku) prowadzona będzie przez Internet. Dla każdego z uczestników należy wykupić dwa bilety: normalny w cenie 20 zł oraz ulgowy w cenie 10 zł. Suma tych dwóch biletów, tj. 30 zł jest równowartością ceny wstępu jednej osoby na nocne zwiedzanie zoo.
Otrzymane potwierdzenie zakupu biletów koniecznie trzeba zachować w celu jego załaczenia do formularza zgłoszeniowego.


W sobotę 24 czerwca, uczestnicy nocnego spaceru po śląskim zoo powinni być wyposażeni w wygodne buty oraz latarki, które przydadzą się do podglądania zwierząt aktywnych nocą. Na trasie zwiedzania będą m.in. sowy, wydry, żenety afrykańskie, wilki grzywiaste, jeżozwierze, pantery i wiele innych. Tradycyjnie zorganizowane zostaną przy tej okazji specjalne stanowiska, przy których dowiemy się czegoś więcej na temat dziko żyjących nocnych zwierząt Polski i postaramy się zaobserwować przynajmniej niektóre z nich.

Pierwsza grupa wyruszy spod bramy głównej zoo o godzinie 21.00, a kolejne zaczynać będą zwiedzanie w 15-minutowych odstępach. Zwiedzanie ostatnich grup powinno zakończyć się około 1.00 w nocy.

Ze względów bezpieczeństwa liczba osób zwiedzających zoo w nocy została ograniczona do 200. Tradycyjnie decydująca będzie zasada „kto pierwszy ten lepszy”.


Zapoznaj się z Regulaminem nocnego zwiedzania śląskiego zoo!!

A następnie...

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Czy wiesz że
Jedyną nielotną papugą jest żyjąca na wyspach Nowej Zelandii papuga kakapo.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej