Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Ogłoszenie o Konkursie Filmowym
28.01.2010
Interesujesz się przyrodą? A może zwyczajnie lubisz kręcić filmy? Rozwiń swą pasję i weź udział w naszym konkursie na najlepszy amatorski film przyrodniczy. Czekają cenne nagrody!

W dniu 01 stycznia 2010 r. wystartował nowy konkurs organizowany przez Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie we współpracy z Wydziałem Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i objęty patronatem honorowym Marszałka Województwa Śląskiego, Pana Bogusława Śmigielskiego oraz Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Pana Profesora Wiesława Banysia.
Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszego i najciekawszego amatorskiego filmu przyrodniczego.
Adresatami konkursu są wszyscy ludzie zainteresowani tematyką środowiskową, lecz nie będący specjalistami w danej dziedzinie i nie mający związków z branżą filmową.

Termin nadsyłania prac upływa z dniem 31.07.2010 r. Wszystkie zakwalifikowane do Konkursu prace oceniane będą przez profesjonalne Jury. Ogłoszenie wyników, prezentacja zwycięskich prac oraz wręczenie nagród ich twórcom odbędą się w ramach I Festiwalu Amatorskich Filmów Przyrodniczych, który będzie miał miejsce 27 sierpnia 2010 r ., w Kotlinie Dinozaurów Śląskiego ZOO.

Zasady konkursu, dane techniczne nadsyłanych prac oraz wszystkie inne niezbędne informacje wyszczególnione zostały w Regulaminie, który znaleźć można na naszej stronie internetowej w zakładce Dydaktyka, Konkursy.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w Konkursie. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z pracownikami Sekcji Dydaktyki (kom. 666 031 185 lub 666 031 130).
Czy wiesz że
Żyrafy, podobnie jak znakomita większość ssaków, mają 7 kręgów szyjnych. Każdy z nich mierzy 30-40 cm.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej