Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Październikowe spotkanie z psami
Październikowe spotkanie z psami
07.10.2011

Jak co miesiąc, w ostatnia niedzielę października zapraszamy Państwa na trzecie już spotkanie edukacyjno-integracyjne z cyklu "Pies i człowiek - niezwykła więź", objetego patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Śląskiego, Pana Adama Matusiewicza.


30 października, od godziny 11.00 wszystkie dzieci wraz z rodzicami będą mogły wziąć udział w kolejnych "Rodzinnych Potyczkach Zoologicznych", które - ku naszej radości - w ubiegłym miesiącu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających nasze ZOO rodzin.Około godziny 13.45, po grach, zabawach i warsztatach plastycznych, jak zwykle zorganizowany zostanie mini-pokaz szkolenia psów, w czasie którego trenerzy szkoły DogMasters odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczace behawioru oraz żywienia i pielęgnacji psów.

O godzinie 16.00 zapraszamy natomiast na wykład pt. "Dogoterapia - alternatywna metoda wspomagania rozwoju człowieka" , który poprowadzi Pani Patrycja Górna - trener szkolenia psów Dog Masters, dogoterapeuta i muzykoterapeuta.
Wsród poruszonych zagadnień znajdą się m.in.:
1. Dogoterapia w praktyce
2. Praca psa terapeutycznego
3. Polska rzeczywistość dogoterapeutyczna


Ilość miejsc ograniczona. Zarówno na zajęcia, jak i na wykład zapisać się można tutaj.

Jeśli nie jesteś jeszcze przekonany, że warto wybrać się w tym dniu do ZOO, przeczytaj relację z poprzedniego spotkania - tutaj.

Czy wiesz że
Królowe niektórych gatunków termitów mogą przeżyć nawet 50 lat, co czyni z nich prawdziwe rekordzistki w świecie owadów.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej