Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Platany na wybiegu słoni.
Platany na wybiegu słoni.
02.11.2016
Platany to darowizna firmy TAXUS na rzecz naszego ZOO, za którą serdecznie dziękujemy.  Młode drzewa będą rosnąć wraz z naszymi słoniami, a ich korony osłaniać będą cieniem część wybiegu podczas słonecznych dni lata.
Nasi pracownicy już za kilka dni lecą do Londynu, aby zaprzyjaźnić się z Scottem i Nedem oraz poznać ich przyzwyczajenia. Kontakt z angielskimi opiekunami będzie także pomocny w organizacji pracy w Polsce.
Tego typu szkolenia mają na celu pozyskanie doświadczenia w  pracy oraz dalsze szkolenie i treningi zwierząt już w naszym ogrodzie zoologicznym. Pierwszy tydzień w Chorzowie słonie spędzą także w towarzystwie swoich dotychczasowych opiekunów, którzy przyjadą do Polski  aby zminimalizować stres u słoniątek związany ze zmianą miejsca zamieszkania i opiekunów . Trzymamy kciuki.
Czy wiesz że
Uważa się, że kałamarnica olbrzymia - tajemniczy, głębinowy głowonóg, prawdopodobnie drugi pod względem wielkości największy mięczak swiata - jest rekordzistką jeśli chodzi o wielkość oczu, których średnica może przekraczać nawet 30 cm.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej