Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Podsumowanie Warsztatów Bokashi
Podsumowanie Warsztatów Bokashi
08.11.2012

W ubiegłą sobotę odbyły się ostatnie już w tym roku Warsztaty Bokashi, polegające na lepieniu z gliny, otrębów pszennych oraz pożytecznych mikroorganizmów charakterystycznych kul, które mają na celu ograniczyć zagniwanie i eutrofizację zbiorników wodnych, ale służą także jako nawóz organiczny dla drzew oraz krzewów.

W czasie cyklu 12-stu spotkań warsztatowych dla dzieci i dorosłych ulepiliśmy w sumie około 600 kul bokashi, które trafiły do naszego Stawu Łabędzi w celu zainicjowania oraz przyspieszenia procesów samooczyszczania się wody.
Docelowo, aby utrzymać ekosysytem tego zbiornika w równowadze biologicznej, do Stawu powinno trafić około 3000 sztuk kul z aplikacją mikroorganizmów. W związku z tym już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych warsztatach, które wznowione zostaną na wiosnę.

Pełna fotorelacja z dotychczasowych spotkań znajduje się na stronie internetowej organizatora warsztatów www.warsztatybokashi.pl oraz na facebooku.

Czy wiesz że
Nazwa zamieszkującego Afrykę ibisa czczonego związana jest z faktem, iż przez starożytnych Egipcjan ptak ten otoczony był kultem jako symbol boga Thota - patrona mądrości, który uważany był za wynalazcę hieroglifów, kalendarza, arytmetyki, liczb, etc.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej