Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Powrót pingwinów do śląskiego zoo!
Powrót pingwinów do śląskiego zoo!
31.01.2020
Długo wyczekiwana chwila w końcu nadeszła.
Do Chorzowa dotarł transport pierwszej grupy pingwinów Humboldta. 11 ptaków (4 samice i 7 samców) przywieziono z Ogrodu Zoologicznego w Koszycach.


Uroczyste otwarcie nowego budynku odbyło się 17 lutego. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz regionu, Pan Marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa. Podczas konferencji oficjalnie oddano do użytku nowy obiekt, którego budowa zakończyła się w listopadzie 2019 roku.

Pierwsze pingwiny dotarły do śląskiego zoo wieczorem 28 stycznia. 11 ptaków (4 samice i 7 samców) przywieziono z Ogrodu Zoologicznego w Koszycach.
Ptaki dobrze zniosły blisko 5-godzinną podróż. Obecnie wciąż aklimatyzują się do nowego miejsca i poznają opiekunów. Na razie nie można ich jeszcze zobaczyć. Pingwiny na wybieg zewnętrzny wyjdą, gdy tylko temperatury będą wyższe, być może już w marcu.

Pingwiny z Koszyc to pierwsza część grupy, którą będzie można obserwować na nowym wybiegu. Docelowo planowane są jeszcze dwa transporty z innych ogrodów, jednak ich daty nie zostały jeszcze ustalone.

Czy wiesz że
Najbliższym krewniakiem żyrafy jest zamieszkujące afrykńskie lasy równikowe okapi - zwierzę odkryte dla nauki dopiero na początku XX wieku.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej