Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Puma Nubia - Aktualizowane na bieżąco
Puma Nubia - Aktualizowane na bieżąco
28.07.2020
Komunikat z 07.08.2020 r.

Za parę dni kończy się okres kwarantanny pumy Nubii przebywającej w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Decyzją Sądu Rejonowego w Zawierciu po tym okresie puma ma zostać u nas.
Jednocześnie przypominamy, że nasze zoo nie jest stroną w toczącym się postępowaniu.
 
Pragniemy podziękować Sądowi za okazane zaufanie i zapewnić, że nasi opiekunowie nadal będą dokładać wszelkich starań w codziennej opiece nad pumą.
Ponadto dziękujemy poznańskiemu zoo oraz Projektowi PUMA Nubia za wyciągniętą do siebie dłoń pomimo różnic. Dobro zwierząt jest priorytetem dla nas wszystkich!
Komunikat z 28.07.2020 r.

W związku z pojawiającymi się sprzecznymi informacjami na temat pracy pana Kamila Stanka w charakterze wolontariusza w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, pragniemy rozwiać pojawiające się wątpliwości.

Pan Kamil nadal jest wolontariuszem śląskiego zoo. Może pomagać pracownikom zoo od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00. Zgodnie z regulaminem, nie wykupuje on biletu wstępu do zoo na czas wypełniania obowiązków wolontariusza. Pan Kamil zobowiązany jest także do przestrzegania wszelkich zasad BHP i regulaminów pracy obowiązujących w ogrodzie zoologicznym zarówno pracowników jak i wolontariuszy.

Prosimy o posługiwanie się jedynie sprawdzonymi informacjami.

Wszelkie inne porozumienia o wolontariat zostały zawieszone z powodu COVID-19 do odwołania.

Dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego
Jolanta Kopiec


Czy wiesz że
Największą rybą świata jest rekin wielorybi, który osiąga długość nawet 16 m. Jest on zupełnie niegroźny dla człowieka - żywi się planktonem i drobnymi rybami.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej