Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Rodzinny piknik w Dniu Dziecka
Rodzinny piknik w Dniu Dziecka
17.05.2013
Podobnie jak w latach ubiegłych, wszystkie dzieci do 16 roku życia mają 1 czerwca bezpłatny wstęp do zoo, natomiast pozostałe osoby mogą wykupić bilet z 50% zniżką.

Na terenie ogrodu także przewidziano szereg atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych trochę starszych. W programie znajdzie się m.in. malowanie twarzy, robienie zwierzątek z balonów, gry oraz zabawy dla dzieci.

Będzie to również doskonała okazja do zapoznania się z życiem i ogromnym znaczeniem pszczół — zarówno ekologicznym, gospodarczym, jak również typowo kulturowym. Dzięki obecności pszczelarzy będziemy mogli przyjrzeć się pokazom odwirowywania miodu połączonym z jego degustacją, wysłuchać interesujących pogadanek Prof. zw. dr hab. nauk farm. Artura Stojko na temat ,,Miód pszczeli eliksirem życia", własnoręcznie wykonać z wosku świecę, zakupić pszczele produkty, a także poobserwować jak z ukrytym na wybiegu miodem poradzą sobie mieszkające w zoo niedźwiedzie. A to wszystko przy akompaniamencie muzyki granej na żywo przez Zespół Śpiewaczy Dąbie.

Zapraszamy zatem wszystkich na rodzinny piknik, na łące przy pawilonie słoni, już w sobotę 1 czerwca br. od godz. 12.00 do 18.00.

Moc wrażeń gwarantowana!


Czy wiesz że
Egzotyczne dzioborożce to ptaki znane ze swoich zwyczajów lęgowych. Na czas wysiadywania jaj oraz karmienia młodych, samiec zamurowuje samicę w dziupli. Używa w tym celu błota, odchodów oraz nadgnitych owoców. W tym specyficznym "murze" zostawia jednak otwór, przez który podaje samicy i pisklętom pożywienie. Jest to forma ochrony młodych przed drapieżnikami.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej