Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Śląskie zoo na Nocy Biologów
Śląskie zoo na Nocy Biologów
09.01.2013

W piątek 11 stycznia 2013 r. w godzinach 16.00 - 22.00 na przyrodniczych wydziałach wszystkich polskich uniwersytetów odbywać się będzie kolejny już raz NOC BIOLOGÓW. Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach również bierze udział w tej akcji i podobnie jak w roku ubiegłym zaprosił do współpracy nasze zoo.

Impreza skierowana jest głównie do młodzieży szkolnej, ale uczestniczyć w niej mogą wszyscy zainteresowani biologią oraz ogólnie – przyrodą, którzy chcieliby dowiedzieć się wielu fascynujących rzeczy, dotknąć, zobaczyć, poznać, powąchać i chociaż przez chwilę poczuć się jak prawdziwy naukowiec-przyrodnik. Na wszystkich czekają liczne wykłady popularno-naukowe, pokazy, warsztaty oraz zajęcia laboratoryjne, wystawy, gry i konkursy, które przybliżą fascynujący świat przyrody ożywionej wokół nas.





Hasłem tegorocznej Nocy Biologów jest „Życie to ruch”. W nawiązaniu do tego tematu jedną z atrakcji imprezy będzie wystawa śląskiego zoo pt. „Piórolokomocja – wystawa ptasich piór”. Wszak to właśnie dzięki piórom - ich wyjątkowej, niepowtarzalnej strukturze i wytrzymałości możliwy jest aktywny lot ogromnej większości ptaków i pokonywanie olbrzymich przestrzeni, co z kolei umożliwiło im zasiedlenie najróżnorodniejszych środowisk i zadecydowało o tym, że dziś jest to najliczniejsza gromada kręgowców lądowych. Na wystawie będzie można dowiedzieć się wielu interesujących, a być może i zaskakujących rzeczy na temat pochodzenia, budowy i struktury pióra, jak również prezentowane będą różne typy piór wybranych przedstawicieli ptaków eksponowanych w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym.

Wystawę naszego zoo będzie można oglądać na II piętrze Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska przy ul. Bankowej 9, w godzinach od 16.00 do 20.00.

Szczegółowy program Nocy Biologów dostępny jest tutaj.


Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału.

Czy wiesz że
Największym współcześnie zasięgiem występowania wśród kotowatych charakteryzuje się lampart, którego różne podgatunki zamieszkują Afrykę i Azję.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej