Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Sylwestrowe odwiedziny w zoo
Sylwestrowe odwiedziny w zoo
08.01.2013
Zgodnie z informacją, jaka pojawiła się na początku stycznia chyba we wszystkich lokalnych mediach, do śląskiego zoo zawitał w Sylwestra „gość”. I nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w tym dniu ogród zoologiczny był zamknięty dla zwiedzających, a ów osobnik nie wszedł do zoo bramą, tylko… przez ogrodzenie, obok bramy, po czym skierował się prosto do naszego Egzotarium.
Tam, wykorzystując sylwestrowe huki i strzały, wybił dwie szyby i z jednego z terrariów ukradł dwa pytony królewskie, a na ich miejsce podrzucił dwa pospolite zaskrońce.

Poczucie humoru włamywacza nie szło chyba jednak w parze z jego sercem do zwierząt, bowiem wynoszenie zimnokrwistych gadów na mróz mogło okazać się fatalne dla ich zdrowia i życia.

Ze względu na fakt, że oba węże były zaczipowane, uprzejmie prosimy potencjalnych nabywców o zwracanie uwagi na pochodzenie zakupywanych gadów. Dochodzenie w sprawie przestępstwa prowadzi Komenda Policji w Chorzowie, do której należy zgłaszać wszelkie przypadki podejrzenia co do włamywacza lub węży.Żródło: www.naturfoto.cz
Czy wiesz że
Współcześnie żyje jeszcze 5 podgatunków tygrysa: bengalski, indochiński, sumatrzański, syberyjski i południowochiński. Trzy inne podgatunki, tygrys irański, jawajski i balijski, wymarły ostatecznie w latach 40 XX wieku.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej