Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Weekendowe spotkanie z Celnikami
Weekendowe spotkanie z Celnikami
07.08.2014

Wraz z Celnikami z Izby Celnej w Katowicach zapraszamy na wspólne oglądanie okazów CITES. Fragmenty rafy koralowej, muszle małży przydaczni, wyroby ze skóry krokodylowatych, kolce jeżozwierza, krokodyl nilowy, nalewka z wężem i skorpionem w butelce, mały niedźwiadek, wydra i wiele, wiele innych okazów - to wszystko przywiozą ze sobą funkcjonariusze śląskiej Służby Celnej.

Zapraszamy do stanowiska na wolnym powietrzu w pobliżu naszej słoniarni w najbliższą sobotę oraz niedzielę (9-10 sierpnia) w godzinach od 11 do 16. Funkcjonariusze będą udzielać informacji oraz przestrzegać przed konsekwencjami nieprzemyślanych, wakacyjnych zakupów.


Kolejna taka okazja pojawi się w ostatni weekend sierpnia!!

Wakacyjna wystawa okazów CITES oraz spotkanie z celnikami, jest elementem szerszej akcji informacyjno-edukacyjnej prowadzonej od ubiegłego roku w śląskim zoo. Celem tej akcji jest ograniczenie zjawiska zwykle nieświadomego przemytu roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem.

Czy wiesz że
Największym współcześnie zasięgiem występowania wśród kotowatych charakteryzuje się lampart, którego różne podgatunki zamieszkują Afrykę i Azję.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej