Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Wielkich powrotów początek
Wielkich powrotów początek
21.08.2013
Po 893 dniach przerwy, w czasie której – w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 - powstawał zupełnie nowy pawilon dla żyraf, te charakterystyczne i powszechnie lubiane zwierzęta znowu możemy oglądać w naszym zoo.

Wczoraj, około godziny 20.00, po wielogodzinnej podróży z niemieckiego Drezna dotarł do Chorzowa transport pierwszej z trzech rekomendowanych nam, w ramach Europejskiego Programu Hodowlanego żyraf. Naszym nowym podopiecznym jest samiec Ulembo, który przed kilkoma dniami skończył siedem lat.

Zarówno transport, jak i sam rozładunek przebiegły bez przeszkód, dzięki czemu Ulembo dotarł do swojego nowego domu cały i zdrowy, nieco jedynie zaciekawiony nowym otoczeniem.
Pracownicy zoo, przybyli wieczorem pomóc w rozładunku i powitać w Chorzowie tak bardzo wyczekiwaną żyrafę. Ulembo poczuł się swojsko i po wkroczeniu do pawilonu zabrał się za konsumpcję przygotowanej dla niego kolacji w postaci świeżych gałązek klonu.

W najbliższych tygodniach do samca Ulembo dołączą dwie samice urodzone w Duisburgu – Liani i Lindani. Cała trójka należy do podgatunku żyrafy siatkowanej, który w Polsce prezentowany był dotąd jedynie we Wrocławiu.
Czy wiesz że
Ryjówka etruska (Suncus etruscus) uważana jest za najmniejszego ssaka żyjącego obecnie na świecie. Maksymalna długość jej ciała wynosi do 48 mm, a łącznie z ogonem - do 80 mm.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej