Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Wiosenne imprezy zoo - na zimowo
04.04.2013

Choć astrologiczna wiosna już się zaczęła, próżno szukać w zoo jej oznak. Jest zimno, biało, wietrznie i jak dotąd niezbyt tłoczno. Mimo to, jak co roku w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Lasu. Poza kilkoma osobami do obchodów przyłączyła się grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Zabrzu. Wszyscy uczestnicy imprezy mieli okazję wysłuchać ciekawej prelekcji na temat jeszcze ciekawszej pracy leśników. Później chętne osoby rywalizowały w konkursie na rozpoznawanie drzew po liściach, korzystając ze zbiorów zielnikowych udostępnionych nam przez Zakład Botaniki Systematycznej Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach . Największą atrakcją dnia było, jak w roku ubiegłym, sadzenie drzewek ufundowanych przez Nadleśnictwo Katowice. Niestety padający śnieg z deszczem nie ułatwiał ochotnikom zadania… Zwieńczeniem zmodyfikowanego w związku z pogodą programu było „Leśne Kino”, w którym można było zobaczyć interesujący film o życiu różnych typów polskich lasów.

Już następnego dnia rozpoczynały się trzydniowe targi turystyczne GLOB 2013, na których śląskie zoo wraz z kilkoma ptasznikami i straszykami zapraszało do odwiedzin. Można tam było zaopatrzyć się w drukowane folderki, mapki oraz dowiedzieć się wielu rzeczy na temat eksponatów, ale także aktualności z życia naszego ogrodu.

Ostatnim wydarzeniem było natomiast Wielkanocne Szukanie Jaj , które odbyło się w przedświąteczną środę, 27 kwietnia. Niestety i tym razem pogoda nam nie sprzyjała i niewiele osób przyłączyło się do wspólnej zabawy szukania „jaj”, którymi w istocie były odpowiedzi na poukrywane w różnych częściach Ogrodu pytania. Tym większa szkoda, że w pawilonie dydaktycznym czekało na najbardziej wytrwałych poszukiwaczy moc atrakcji, wśród nich m.in. dekorowanie jajek, malowanie twarzy i nauka „rzeźbienia” dmuchanych zwierzaków.

Czy wiesz że
Jedyną nielotną papugą jest żyjąca na wyspach Nowej Zelandii papuga kakapo.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej