Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Wystawa ZOO Weekend
Wystawa ZOO Weekend
12.05.2017
Zapraszamy na wystawę ZooWeekend, której Śląski Ogród Zoologiczny jest Partnerem.
ZooWeekend to największa ZOO wystawa w południowej Polsce – okazja do poznania i zgłębienia fascynującego świata zwierząt!
ZooWeekend odbędzie się w dniach 27-28 maja 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym - tuż obok Spodka, w samym centrum Katowic. Na łącznej powierzchni 3 000 m2, zaprezentowane zostaną liczne gatunki zwierząt: od różnorodnych psów, kotów i gryzoni po egzotyczne ptaki, rzadko spotykane ryby i gady.
Uświetnieniem imprezy będą liczne atrakcje dla uczestników, m.in. konkursy z nagrodami, ciekawe pokazy czy stoiska konsultacyjne dla hodowców i sympatyków zwierząt.
Dzięki współpracy wystawy ZooWeekend ze Śląskim Ogrodem Zoologicznym, uczestnicy wydarzenia w dniach 27-28 maja br. będą mieli możliwość skorzystania z atrakcji w chorzowskim ZOO w promocyjnej cenie.
Wystawa ZooWeekend jest wiec okazją do propagowania śląskiego ZOO, jako miejsca spędzania wolnego czasu zarówno wśród mieszkańców województwa śląskiego, jak i poza regionem. Z biletem z ZooWeekendu wstęp do chorzowskiego ZOO w dniach 27-28 maja 2017 r. – tylko 5 zł od osoby!
Misją wystawy ZooWeekend jest szeroko pojęta edukacja w obszarze świata fauny - zarówno w aspekcie zwierząt domowych, jak i rzadkich okazów i niespotykanych gatunków - a także promowanie etycznych postaw wobec zwierząt i profesjonalnych praktyk wśród hodowców.
Wydarzenie kierowane jest szczególnie do rodzin z dziećmi, szkół, grup zorganizowanych, stowarzyszeń, miłośników zwierząt, profesjonalnych i amatorskich hodowców, a także firm z branży zoologicznej.
Zapraszamy do rezerwacji biletów na stronie https://tixer.pl/zooweekend-2017-katowice-2017-05-27-1000,374,10371.html
Po więcej szczegółów zaglądajcie na www.zooweekend.pl oraz www.facebook.com/zooweekend.
Czy wiesz że
Największym przedstawicielem nietoperzy jest azjatycki kalong (Pteropus vampyrus), którego rozpiętość skrzydeł może wynosić nawet 1,5 m, a masa ciała waha się w okolicach 1 kg.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej