Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
XIX Finał WOŚP przed bramą ZOO
XIX Finał WOŚP przed bramą ZOO
04.01.2011

9 stycznia na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie przed bramą główną do ZOO, odbędzie się 19 Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy. Ogólnopolski startXIX finału rozpocznie się o godz 9:00


W pierwszej części programu odbędzie się bieg masowy pod hasłem „Policz się z cukrzycą” + Nordic Walking – z udziałem Prezydentów 14 miast Metropolii Silesia oraz piłkarzy RUCHU Chorzów.


Organizatorzy przewidzieli sporo innych atrakcji takich jak Wielkie Gotowanie – żurek śląski – z udziałem mistrza kuchni Klaudiusza Sevkovica, występy artystyczne na estradzie - zespoły Enej i Carrantuohill. Gwiazdami wieczoru będą: zespoły Dżem, Pectus i Feel.


Śląski Ogród Zoologiczny w tym dniu przygotował także niespodziankę w postaci promocyjnej ceny biletów dla uczestników WOŚP w cenie 3 zł. W tym dniu po raz ostatni w tym roku, będzie można odwiedzić szopkę Bożonarodzeniową do godz. 17.00. Wolontariusze zbierający pieniądze na WOŚP mają wstęp wolny do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.


Zapraszamy Serdecznie.


Czy wiesz że
Królowe niektórych gatunków termitów mogą przeżyć nawet 50 lat, co czyni z nich prawdziwe rekordzistki w świecie owadów.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej