Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Zapraszamy na filmową wycieczkę do Arktyki
Zapraszamy na filmową wycieczkę do Arktyki
19.10.2012

Zwiedzający Ogród Zoologiczny ciągle pytają o białego misia, pamiętając go z dawnych czasów swojego dzieciństwa. Ostatni z naszych niedźwiedzi polarnych - samica z amputowaną łapą — Małgosia - odeszła do krainy wiecznych lodów w 2001 roku i do śląskiego zoo raczej nie powróci już żaden jej następca. Naturalnym, choć pełnym niebezpieczeństw środowiskiem tych majestatycznych zwierząt jest bowiem Arktyka…

Arktyka to miejsce niezwykłe — niewyobrażalnie czyste i nieskalane, spektakularnie piękne, a przy tym znane z ekstremalnych, trudnych do odtworzenia w naszych realiach warunków, które w niej panują.
Jej widoki zapierają dech w piersiach, jednak niewielu z nas mogło ich doświadczyć na własne oczy. Teraz się to zmieni…

Zapraszamy Państwa do kin IMAX na film „Arktyka 3D” — najnowszą produkcję IMAX Corporation, MacGillivray Freeman Films i Warner Bros, wyreżyserowaną przez dwukrotnie nominowanego do Oscara Grega MacGillivray’a, twórcę takich dzieł, jak „Żyjące morze” oraz „Delfiny”.

Twórcy filmu „Arktyka 3D” — dzięki wykorzystaniu technologii 3D — zabiorą widzów w niezwykłą podróż na szczyty świata, który dla większości z nas wciąż pozostaje tak tajemniczy, jak mroźny. Bohaterką opowieści jest niedźwiedzica polarna, która opiekuje się dwojgiem siedmiomiesięcznych misiów. Przemierzając arktyczną pustynię, niedźwiedzia rodzina toczy walkę o przetrwanie w nieprzyjaznym środowisku, wśród topniejącego lodu, ogromnych lodowców, zjawiskowych wodospadów i majestatycznych ośnieżonych szczytów.

Więcej informacji na temat tej emocjonującej opowieści o miłości, rodzinie i nadziei w arktycznej scenerii znaleźć można tutaj.


Czy wiesz że
Młode flamingi mają pióra koloru szaro-białego. Dopiero później zaczynają się one przebarwiać na różowo, za co odpowiadają barwniki karotenoidowe znajdujące się w zjadanym przez nie planktonie, głównie w glonach.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej