Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Zasady zwiedzania zoo, obowiązujące od 28.12.2020 r.
Zasady zwiedzania zoo, obowiązujące od 28.12.2020 r.
23.12.2020
Bezpieczeństwo wszystkich gości zoo jest dla nas wyjątkowo ważne, podobnie jak zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nowych, tymczasowych zasad zwiedzania zoo, które będą obowiązywały w okresie tzw. "kwarantanny narodowej" w dniach od 28.12.2020 r. do 17.01.2021 r. Do dnia 27.12.2020 r. obowiązywać będą dotychczasowe zasady zwiedzania zoo, które znajdziesz tutaj.

Jak w tym czasie będzie wyglądało zwiedzanie zoo?

Limit osób zwiedzających zoo w danym czasie ograniczony zostaje do 900 osób.
Liczba osób wchodząca na teren ogrodu zliczana będzie przy wejściu przez pracowników zoo. Po osiągnięciu limitu zwiedzających, sprzedaż biletów w kasie zoo zostanie wstrzymana do czasu opuszczenia terenu zoo przez część zwiedzających.

Bilet wstępu do zoo zakupić będzie można w głównej kasie zoo oraz na stronie internetowej: www.slaskiezoo.pl. Kasa i brama boczna od ul. Złotej pozostaną wyłączone.

Podczas zwiedzania zoo należy zasłaniać usta i nos maseczką lub przyłbicą, pamiętać o dezynfekcji rąk oraz o zachowywaniu odległości min. 2 od innych zwiedzających. Należy również unikać dotykania poręczy i barierek.

Ze względu na konieczność częstszej dezynfekcji, zostanie wyłączona z użytku część toalet. Czynne pozostaną toalety przy wybiegu niedźwiedzi, przy bramie bocznej oraz przy budynku ptaków.
W tym czasie wyłączone z użytku pozostają nadal figury zwierząt, plac zbaw oraz altany wypoczynkowe. Pawilony pozostaną dostępne dla zwiedzających, z zachowaniem ograniczenia liczby osób przebywających w ich wnętrzu.

Prosimy również o ograniczenie do minimum kontaktu z pracownikami ogrodu, przede wszystkim z opiekunami zwierząt. Wszelkie zauważone nieprawidłowości należy zgłaszać przy bramie głównej lub pracownikowi ochrony.Czy wiesz że
Sokoła wędrownego uważa się za najszybciej latającego ptaka. W czasie polowania, w locie nurkującym jest on w stanie rozwinąć prędkość nawet 300 km/h. Niestety tylko ok. 20% jego pikowań kończy się sukcesem.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej