Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Zimowy bieg po śląskim ZOO za nami!
Zimowy bieg po śląskim ZOO za nami!
01.02.2012

W ubiegłą niedzielę nasze ZOO zwiedzać można było na dwa sposoby: tradycyjnie — spacerując, ale także bardziej na sportowo — biegając... Na terenie Ogrodu co i rusz spotkać można było grupki biegaczy, które w ramach „Biegu z Gepardem” wyruszyły na trasę wytyczoną wzdłuż trasy zwiedzania śląskiego ZOO.

Na linii startu stanęło prawie 60 uczestników, zarówno dzieci, jak i osoby mniej lub bardziej dorosłe, dla których dobra zabawa i grupowe bieganie znaczą więcej, niż siarczysty mróz, który nam od kilku dni uparcie towarzyszy.
Bieg rozpoczął się powitaniem uczestników przez Panią Dyrektor Jolantę Kopiec. Następnie cała grupa skierowała się do Kotliny Dinozaurów, gdzie przeprowadzona została profesjonalna rozgrzewka. Tam też uczestnicy podzieleni zostali na dwie mniejsze grupy: jedną — spragnioną żywszego tempa i drugą — gromadzącą głównie miłośników zwierząt. Trasa biegu liczyła niespełna 5 km i prowadziła m.in. wzdłuż ekspozycji wielbłądów, lam, nosorożców, słoni, hipopotamów, tygrysów oraz — oczywiście - gepardów.

Wszyscy zawodnicy ukończyli bieg, a na mecie czekała na nich gorąca herbata oraz upominki, które z pewnością nie pozwolą przegapić kolejnego biegu, już w przyszłym roku...


Poniżej kilka zdjęć z wspólnego biegania...


Czy wiesz że
Największym przedstawicielem nietoperzy jest azjatycki kalong (Pteropus vampyrus), którego rozpiętość skrzydeł może wynosić nawet 1,5 m, a masa ciała waha się w okolicach 1 kg.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej