Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Zimowy Bieg z Gepardem
Zimowy Bieg z Gepardem
24.01.2012

Śląski Ogród Zoologiczny oraz Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie zapraszają wszystkie aktywne osoby do udziału w „Biegu z Gepardem”, który odbędzie się na terenie ZOO w niedzielę 29 stycznia br. o godzinie 11.00. Rejestracja uczestników rozpocznie się już o godzinie 9.30.

Zawody adresowane są do wszystkich osób w wieku od 14 lat wzwyż, które lubią ruch i aktywne spędzanie czasu na wolnym powietrzu.

W czasie biegu przewidziane są krótkie spotkania z mieszkańcami naszego ZOO, a na mecie - ciepłe i zimne napoje dla wszystkich uczestników. Ponadto, po zakończeniu zawodów zostaną wśród nich rozlosowane drobne upominki ufundowane przez Organizatorów.


Szczegółowy Regulamin Biegu


Czy wiesz że
Egzotyczne dzioborożce to ptaki znane ze swoich zwyczajów lęgowych. Na czas wysiadywania jaj oraz karmienia młodych, samiec zamurowuje samicę w dziupli. Używa w tym celu błota, odchodów oraz nadgnitych owoców. W tym specyficznym "murze" zostawia jednak otwór, przez który podaje samicy i pisklętom pożywienie. Jest to forma ochrony młodych przed drapieżnikami.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej