Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Aktualności

Aktualności
Żywa szopka w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym
Żywa szopka w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym
14.12.2020
Żywa szopka pojawia się w śląskim zoo od lat. Tradycyjnie zlokalizowana jest ona
w drewnianym budynku, położonym na wprost głównego wejścia do zoo. W jej wnętrzu, oprócz naturalnej wielkości figur Świętej Rodziny i trzech króli, zobaczyć można żywe zwierzęta - mieszkańców zoo. W tym roku będą to osły, owce i kozy. Zwierzęta są bardzo przyjazne i kontaktowe. Chętnie dadzą się pogłaskać, jednak należy pamiętać, że nie wolno ich dokarmiać.

                Każdego roku dekoracje wewnątrz szopki mają inny motyw przewodni. W tym roku, wnętrze wypełniły ozdoby związane z tematami przełowienia i zaśmiecenia mórz i oceanów, czyli tematyką poruszaną w ramach aktualnej kampanii edukacyjnej EAZA pn. "Which Fish - Jaka ryba?". Wszystkie ozdoby wykonane zostały przez dzieci z Województwa Śląskiego w ramach konkursu na ozdobę choinkową związaną z tematyką kampanii.
Szopkę podziwiać można w okresie od 21 grudnia do 10 stycznia 2021 r. w godzinach otwarcia zoo.

W tym czasie skorzystać można z 50% zniżki na bilety wstępu do zoo. Bilety w cenie 7 zł (normalny), 2,50 zł (ulgowy) oraz 17,50 zł (rodzinny) zakupić będzie można w kasie zoo.
Czy wiesz że
Najbliższym krewniakiem żyrafy jest zamieszkujące afrykńskie lasy równikowe okapi - zwierzę odkryte dla nauki dopiero na początku XX wieku.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej