Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Konkursy

Konkursy
Czas na kolejny konkurs
05.04.2016
Celem konkursu jest przygotowanie wyjątkowych "zabawek" dla zwierząt mieszkających w śląskim zoo, m.in. dla dużych kotów, niedźwiedzi, surykatek, wydr, małp, lemurów, papug i innych. Zabawkami mogą być przeróżne konstrukcje, wykonane np. z kartonów, worków plecionych, rolek po papierze toaletowym itp., a przy tym nie zagrazające ich zdrowiu i życiu. Przykładowe zabawki przedstawione zostały w załączniku do regulaminu konkursowego - mogą posłużyć jako źródło inspiracji dla wielu różnych ciekawych konstrukcji, które uprzyjemnią czas naszym podopiecznym. Liczymy na Waszą fantazję i kreatywność :)

Konkurs kierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z obszaru województwa śląskiego i trwa od 5 kwietnia do 29 kwietnia br.

Wszystkie dzieci zachęcamy do wejścia w rolę najprawdziwszych opiekunów zwierząt w zoo i przygotowania dla zwierzaków wyjątkowych zabawek. Na autorów najciekawszych prac czekają nagrody, w tym bezpłatny wstęp do zoo, warsztaty edukacyjne oraz wydawnictwa przyrodnicze.

Przed przystąpieniem do konkursu prosimy o zapoznanie się z jego Regulaminem.


Pliki do pobrania:

Regulamin konkursu wraz z załącznikami
Czy wiesz że
Królowe niektórych gatunków termitów mogą przeżyć nawet 50 lat, co czyni z nich prawdziwe rekordzistki w świecie owadów.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej