Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Konkursy

Konkursy
Konkurs na hotelik dla owadów
Konkurs na hotelik dla owadów
19.04.2017
Celem konkursu jest wykonanie prostych hotelików dla dziko żyjących owadów, w tym dla wielu bardzo pożytecznych zapylaczy.

Konkurs organizowany jest w ramach trwającej międzynarodowej kampanii edukacyjnej pn. "Co w trawie piszczy, czyli o ochronie lokalnej bioróżnorodności", której realizacja w naszym zoo dofinansowana została przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Kampanią objęte są więc wszystkie gatunki zwierząt, roślin, grzybów i innych organizmów, które występują lokalnie, na terenie naszego miasta, regionu, województwa albo kraju. Liczymy na to, że dzięki tej kampanii uda nam się zwrócić uwagę na wiele niezwykle ciekawych i cennych gatunków, na które na co dzień zupełnie nie zwracamy uwagi. Więcej na temat kampanii przeczytać można tutaj lub w nowej broszurze z ofertą edukacyjną zoo.

Konkurs kierowany jest do dzieci uczęszczających do przedszkoli oraz szkół podstawowych z terenu województwa śląskiego.

Prace można przesyłać najpóźniej do 12 maja br. Zachęcamy do udziału, bowiem na laureatów czekają nagrody rzeczowe.

UWAGA! Przed przystąpieniem do konkursu należy zapoznać się z jego regulaminem!!


Pliki do pobrania:

Regulamin wraz z kartą uczestnika
Poradnik opracowany przez Fundację Greenpeace Polska: "Hotele dla dzikich zapylaczy. Zrób to sam"  (inne wskazówki oraz pomysły, które mogą być inspiracją, dostępne są na wielu różnych polskich stronach internetowych).
Czy wiesz że
Najdłuższym dziobem w stosunku do długości ciała może pochwalić się koliber mieczodziobek. Ptak ten mierzy do 13,5 cm, z czego około 10,5 cm przypada na dziób.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej