Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Konkursy

Konkursy
Konkurs na hotelik dla owadów
Konkurs na hotelik dla owadów
19.04.2017
Celem konkursu jest wykonanie prostych hotelików dla dziko żyjących owadów, w tym dla wielu bardzo pożytecznych zapylaczy.

Konkurs organizowany jest w ramach trwającej międzynarodowej kampanii edukacyjnej pn. "Co w trawie piszczy, czyli o ochronie lokalnej bioróżnorodności", której realizacja w naszym zoo dofinansowana została przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Kampanią objęte są więc wszystkie gatunki zwierząt, roślin, grzybów i innych organizmów, które występują lokalnie, na terenie naszego miasta, regionu, województwa albo kraju. Liczymy na to, że dzięki tej kampanii uda nam się zwrócić uwagę na wiele niezwykle ciekawych i cennych gatunków, na które na co dzień zupełnie nie zwracamy uwagi. Więcej na temat kampanii przeczytać można tutaj lub w nowej broszurze z ofertą edukacyjną zoo.

Konkurs kierowany jest do dzieci uczęszczających do przedszkoli oraz szkół podstawowych z terenu województwa śląskiego.

Prace można przesyłać najpóźniej do 12 maja br. Zachęcamy do udziału, bowiem na laureatów czekają nagrody rzeczowe.

UWAGA! Przed przystąpieniem do konkursu należy zapoznać się z jego regulaminem!!


Pliki do pobrania:

Regulamin wraz z kartą uczestnika
Poradnik opracowany przez Fundację Greenpeace Polska: "Hotele dla dzikich zapylaczy. Zrób to sam"  (inne wskazówki oraz pomysły, które mogą być inspiracją, dostępne są na wielu różnych polskich stronach internetowych).
Czy wiesz że
Największym lądowym ssakiem świata był Baluchiterium, zwierzę spokrewnione ze współcześnie żyjącymi nosorożcami, osiągające masę 30 ton i mierzące ponad 5 m wysokości.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej