Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Konkursy

Konkursy
Nowy konkurs plastyczny
Nowy konkurs plastyczny
28.10.2016
Celem konkursu jest wykonanie ozdób choinkowych, którymi udekorowana zostanie tegoroczna Szopka Bożonarodzeniowa w naszym zoo.

Konkurs organizowany jest w ramach trwającej międzynarodowej kampanii edukacyjnej pn. "Co w trawie piszczy, czyli o ochronie lokalnej bioróżnorodności", której realizacja w naszym zoo dofinansowana została przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Kampanią objęte są więc wszystkie gatunki zwierząt, roslin, grzybów i innych organizmów, które występują lokalnie, na terenie naszego miasta, regionu, województwa albo kraju. Liczymy na to, że dzięki tej kampanii uda nam się zwrócić uwagę na wiele niezwykle ciekawych i cennych gatunków, na które na co dzień zupełnie nie zwracamy uwagi. Więcej na temat kampanii przeczytać można tutaj lub w nowej broszurze z ofertą edukacyjną zoo.

Konkurs kierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu województwa śląskiego. Prace można przesyłać najpóźniej do 2 grudnia br.


Zachęcamy do udziału, bowiem na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.


UWAGA! Przed przystąpieniem do konkursu należy zapoznać się z jego regulaminem!!


Pliki do pobrania:

Regulamin wraz z kartą uczestnika
Czy wiesz że
Największą rybą świata jest rekin wielorybi, który osiąga długość nawet 16 m. Jest on zupełnie niegroźny dla człowieka - żywi się planktonem i drobnymi rybami.
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2019
02.01.2020
No i nadeszła ta chwila! Kolejna edycja konkursu przeszła do historii.
Sprawdźmy, kto z Was poradził sobie w niej najlepiej.

Czytaj dalej